Nestrašme deti Mikulášom a hlavne NIE čertom… Milujme ich!

V mnohých rodinách bude večer pred Mikulášom „chodiť Mikuláš“ (možno aj s čertom) a celé moje bytie kričalo, aby som napísala tento krátky článok. Mnohí ľudia si neuvedomujú, aké zničujúce následky môže mať do ďalšieho života dieťaťa „nevinné“ strašenie…

V prvom rade NEZABUDNIME, že svätý Mikuláš je priateľ detí, pomocník chudobných, ochranca prenasledovaných a záchranca v búrke.

Pravý Mikuláš je spravodlivým a múdrym svedkom, ktorý dokáže deťom bez posudzovania nastaviť zrkadlo, aby sa nad sebou samé zamysleli.

Má so sebou obidva protipóly duality. ČERTA ako predstaviteľa „zla“ a ANJELA ako predstaviteľa „dobra“. Mikuláš je ich integráciou a ani jedna z černo-bielej strany nemá právo hrať prím.

Mikuláš je symbolom spravodlivého, vedomého a milujúceho rodiča a nie rodiča – vydierača, ktorý svoju lásku a darčeky pre dieťa podmieňuje poslúchaním podľa „svojich“ pravidiel.

Dieťa nie je naším majetkom a vykonávačom našich nenaplnených životných želaní a cieľov.

Dieťa je DAR a OSOBNOSŤ so svojou vlastnou životnou úlohou.

Hlavnými úlohami spravodlivého
a vedomého rodiča sú:

Vybalansovať dobro a zlo a dať deťom v láskavosti spätnú väzbu za ich činy.

Nezastrašovať a ani nedovoliť, aby deti niekto manipuloval STRACHOM, rovnako tak, ako im nenechať mazať falošný med okolo úst.

Rešpektovať dieťa v jeho INDIVIDUALITE a JEDINEČNOSTI.

Pravý Mikuláš (a aj pravý RODIČ) zanechá po svojom odchode hlboký pocit posvätnosti ŽIVOTA. A nie uslzené oči, strach zo zaspávania, koktanie či prípadne až nočné pocikávanie. A nikto nevieme, čo „nevinný“ STRACH zapíše do pamäti buniek dieťaťa a ako ho to negatívne ovplyvní možno na celý život…

Rodičia, Mikulášsky sviatok NIE JE príležitosť pre STRACHUPLNÉ presadenie morálky a zlomenie detí nezlomených…

Mikuláš je zvestovateľ Vianoc.
Zvestovateľ ŠTEDROSTI a DOBROTY ľudského SRDCA.

Bohužiaľ, pre mnohých z nás je súčasný „falošný“ Mikuláš podvedený krivým obrazom našej doby. Celé sme to poplietli… 

V dnešnom svete sme spoločne dovolili, že ZLO má veľkú moc, výrazné vizuálne efekty, podvedome sa nám všade DRZO ponúka, má farebné a blýskajúce sa obaly, je ho všade počuť, pohybuje sa a pôsobí na nás tak, že má všetko pod kontrolou a že sme voči nemu bezmocní… tak sme to MY všetci DOVOLILI…

DOBRO je pasívne, stojí, moc nehovorí ale potichu a bez veľkej okázalosti koná, nie je ho moc počuť a čaká, až si k nemu, po prekonaní ilúzie STRACHU, „prerúbeme“ cestu…

MÚDROSŤ? Tá len pozoruje. Zatiaľ. A ja dúfam a verím, že naše deti, ktoré nenecháme formovať (či deformovať) STRACHOM, ale naopak, osobnou zodpovednosťou a uvedomením si svojej životnej úlohy v hre s názvom ŽIVOT, začnú tento šialený svet preklápať smerom k LÁSKE. Dovoľme im to a pomáhajme im.

Ono sa to už deje, ale je potrebné, aby RODIČIA len nečinne neprihliadali zabehnutým rituálom spoločnosti,
ktoré sú deštruktívne, nefunkčné a väčšina spoločnosti vlastne ani netuší, prečo sa tak robia.
 

Deje sa to preto, lebo niekto niekedy do tej gule STRACHU a vynucovanej POSLUŠNOSTI strčil, a tak ju všetci valíme pred sebou ďalej… Až pokiaľ nevytvoríme inú formu, ktorá nahradí tie súčasné, už rozkladajúce sa a smrdiace tradície…

A vlastne ich ani netreba nahrádzať, stačí, keď bude existovať alternatíva a rodičia budú mať možnosť si slobodne zvoliť, ako budú vychovávať budúcu generáciu. Či v STRACHU alebo vo VEDOMEJ ZODPOVEDNOSTI.

Mikuláš je LÁSKA, RADOSŤ a OCHRANA detí.
Nestrašme, PROSÍM, deti Mikulášom a hlavne NIE čertom…

 MILUJME  ICH 

♥♥♥♥♥♥

Je vo VAŠOM živote NIEČO,
v čom by som VÁM mohla pomôcť?

 Stiahnite si  Darčeky ZDARMA pre VÁS 
Prečítajte si moje nové články
Sledujte denné inšpirácie na Facebooku Sám sebe liečiteľom
Možno sa Vám budú hodiť Moje služby pre VÁS

Ak vás zaujímajú hlbšie a konkrétne súvislosti vášho života, ak sa potrebujete od niečoho odraziť, spoznať svoju energiu, nájsť svoje výzvy, svoju sebarealizáciu, opraviť svoje vzťahy alebo zdravie, ponúkam vám:

  • Komplexný OSOBNÝ, PARTNERSKÝ alebo RODINNÝ ROZBOR podľa Astrológie deviatich planét a NUMEROLÓGIE, ktorý si môžete objednať TU.

Ak to chcete rozlúskať SAMI, pripravila som pre vás eBooky: 

  • Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí – ZADARMO si stiahnite TU
  • Ako ZHARMONIZOVAŤ svoje vzťahy podľa A9P – pozrite si TU
  • Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT – pozrite si TU
  • Vypínač STRESU a BOLESTI – pozrite si TU
  • Ako UZDRAVIŤ svoje telo podľa A9P – pozrite si TU

S láskou ♥ Jarka

Jarmila Rosinová
Na ceste za mojím uzdravením som spoznala fantastické sebauzdravovacie techniky a terapie, ktoré už 10 rokov úspešne overujem aj v profesionálnej praxi s klientmi. S radosťou ich naučím aj Vás. Som autorkou zaujímavého eBooku Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí, ktorý som pre Vás napísala ZDARMA, spolu s ďalšími darčekmi pre Vás Moje služby pre VÁS- napísala som pre Vás NÁVODY vo forme eBookov na tému prírodného a prirodzeného sebauzdravovanie tela, mysle a vzťahov- ďalej pre Vás vypracovávam Komplexné osobné, partnerské alebo rodinné NUMEROLOGICKÉ rozbory pre spoznanie samých seba, pre pochopenie svojich vzťahov a pre nájdenie svojej správnej životnej cesty- poskytujem osobné alebo telefonické poradenské a konzultačné služby v oblastiach celostného prístupu k zdraviu, vzťahom a životu vôbec- vykonávam rôzne masáže a emočné sebauzdravovacie terapie- odporúčam overené a účinné prírodné produkty pre vaše prirodzené sebauzdravenie. A to všetko preto, aby ste sa zbavili chemických liekov a nemuseli podstupovať zbytočné operácie. Ukážem Vám cestu, ktorú som sama prešla.Viac sa o mojej ceste k SEBAUZDRAVENIU dozviete TU Teším sa na Vás, na Vaše životné príbehy a rada poradím, pomôžem :-) S láskou ♥ Jarka
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.