Otestujte sa, ako ste na tom v prístupe k svojmu zdraviu

Bojíte sa o svoje zdravie či zdravie svojich blízkych? Samozrejme, že aj ja som sa kedysi bála. Ale keď som spoznala to, čo chcem postupne odovzdať aj vám, prestala som sa báť. Začala som svoj život lepšie chápať a hlavne riešiť. Keď človek pochopí, kým vlastne je, pochopí všetko. Pochopí, prečo je chorý, prečo má problémy vo vzťahoch, v práci alebo s peniazmi. Pochopí celý svoj život a jeho význam. Viac o mojej ceste si môžete prečítať TU.

Nech sa páči, váš TEST:

Na každú otázku odpovedzte úprimne. Inak to nemá žiadny význam. Je to test iba pre vás. Nikto ho nebude čítať, ani hodnotiť. Iba vy. Pravdivosť odpovedí je základom novej cesty zdravia, ak na ňu chcete vykročiť.

1. Ktorý výrok vás najlepšie charakterizuje?

 • urobím všetko preto, aby som zostarol (zostarla) zdravý a starobu si užíval v čo najlepšej kondícii (1 bod)
 • telo má ísť do hrobu zhumplované (3 body)
 • staroba sama o sebe prináša choroby a s niektorými sa proste nedá nič robiť (2 body)

2. Čo urobíte, keď cítite, že na vás niečo ,,lezie“?

 • bežím okamžite k doktorovi, aby rýchlo zistil, čo mi je a čo najrýchlejšie nasadil nejakú liečbu (3 body)
 • idem do lekárne a niečo si tam na základe reklamy alebo odporúčania lekárnika kúpim (2 body)
 • ľahnem si do postele, vezmem si niečo prírodného a na pár dní vypnem (1 bod)

3. Čo si myslíte o výroku, že keď nosíme okuliare, nemali by sme piť alkohol, pretože máme oslabenú pečeň?

 • zatiaľ som o tom nepočul, ale chcem vedieť, prečo by tam mala byť nejaká súvislosť (2 body)
 • myslím, že je to nejaká somarina (3 body)
 • mám určité informácie o tom, že v našom tele existujú nejakú súvislosti (1 bod)

4. Veríte tomu, že čo vkladáme do úst, tým sa stávame? Že strava ovplyvňuje, či sme chorí alebo zdraví?

 • určite je to pravda a preto sa snažím jesť zdravo (1 bod)
 • môj dedo jedol bôčik a zapíjal to slivovicou a dožil sa 90 rokov (3 body)
 • myslím si, že stravou sa niečo málo ovplyvniť dá, ale väčšina chorôb je dedičných, alebo na nás niekde skočí kliešť, alebo chytíme nejaký vírus či baktériu, alebo sa nám stane úraz, takže si myslím, že väčšinu zdravotných problémov nemáme kvôli zlej strave (2 body)

5. Ako sa zachováte, keď ležíte v nemocnici a lekárske konzílium sa nad vašou posteľou baví o vašej ďalšej liečbe slovami, ktorým nerozumiete?

 • sú to odborníci, vedia, čo majú robiť a ako ma vyliečiť, takže sa im do toho nepletiem (3 body)
 • chcem vedieť, čo budú so mnou robiť, aké sú možnosti, čo sa chystá, v čom mám voľbu, pýtam sa (1 bod)
 • spýtam sa, čo sa chystajú so mnou robiť, ale pretože tomu nerozumiem, tak ich nechám, nech rozhodnú, čo je pre mňa to najlepšie (2 body)

6. Čo si myslíte o tom, keď niekto povie, že keď máte zápchu, máte ju preto, lebo nedokážete niekomu niečo odpustiť?

 • áno, viem (počul som), že hrubé črevo je orgán, ktorý ukazuje na našu schopnosť vypúšťať staré krivdy (1 bod)
 • vidím tam isté súvislosti – hrubé črevo nás zbavuje odpadu, a odpustenie je tiež schopnosť zbavovať sa nepotrebných emócií. Určite by som o tom chcel vedieť viac (2 body)
 • na duchovné príčiny moc neverím (3 body)

7. Čo si myslíte o tom, že človek by mal robiť takú prácu, ktorá je zároveň jeho koníčkom a ak robí prácu, ktorá ho nebaví, že z toho môže aj ochorieť?

 • myslím si, že je to nezmysel, človeka nemôže uživiť to, čo ho baví. Musíme zarábať peniaze v nejakej práci a potom peniaze míňať na to, čo nás baví. (3 body)
 • myslím si, že málokto má to šťastie, že môže robiť prácu, ktorá je jeho koníčkom a ešte sa tým aj živiť (2 body)
 • som presvedčený o tom, že keď človek nenaplňuje svoje životné poslanie, je nielen chudobný ale aj chorý (1 bod)

8. Myslíte si, že je možné uzdraviť sa iba napr. tak, že prestaneme kričať na svoje ,,nepodarené“ deti?

 • áno, verím tomu (1 bod)
 • väčší nezmysel som v živote nepočul, výchova rozhodne s mojim zdravím nesúvisí (3 body)
 • čiastočne to aj môže byť pravda, pretože keď sa prestanem rozčuľovať nad správaním svojich detí, trochu sa upokojím a tak sa možno môžem rýchlejšie uzdraviť. Ale že by to išlo iba tým, tomu neverím. (2 body)

9. Čo hovoríte na tvrdenie, že každý si môže za svoju chorobu sám?

 • a čo malé deti, ktoré sú choré a ktoré umierajú? Choroba je náhoda a nikto nikdy nevieme, kedy a ako ochorieme. (3 body)
 • myslím si, že niektoré choroby majú súvislosť s tým, ako žijeme, ako sa stravujeme, či sme v strese. Ale na niektoré choroby nemáme vplyv, napr. kvôli dedičnosti. (2 body)
 • každý si môže za svoju chorobu sám a taktiež za všetko, čo sa mu v živote deje (1 bod)

Spočítajte si body za svoje odpovede a prečítajte nasledujúce hodnotenie:

9 – 13 bodov:

Ste človek otvorený, túžiaci sa učiť nové veci. Chápete, že vaše zdravie sa odvíja od toho, ako myslíte, žijete, a aké vzťahy máte s ľuďmi. Pri bolesti tela alebo pri chorobe vás málokedy napadne bežať hneď k lekárovi. Najskôr sa snažíte nájsť spôsob, ako sa uzdraviť sám. Do lekárne chodíte len pre náplasť a lieky vyhľadávate v prírode.

Viete, že to, čo zjete, ovplyvňuje vaše telo, a tak sa snažíte jesť málo, jednoducho a zdravo. O svoje telo sa primerane staráte. Primerane športujete a nepreťažujete ho.

Máte záujem o dobré vzťahy s druhými ľuďmi. Pri problémoch viete, že ostatní sú vaše zrkadlá a ukazujú na niečo nezvládnuté vo vás. Túžite sa stať lepším človekom. Človekom s veľkým Č. Človekom, ktorý chce rozumieť svojmu životu a riadiť si ho sám.

Je vám jasné, že je veľa metód, ktoré vám môžu ukázať, čo je potrebné vo vašom živote zmeniť. Tieto metódy hľadáte, učíte sa ich a používate. Viete, že jediný, kto je zodpovedný za váš život, zdravie, vzťahy  či materiálnu spokojnosť ste len a len vy sám.

V online klube s názvom – Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí, si môžete zopakovať to, čo už viete a možno sa tam dozviete aj veľa toho, čo možno ešte neviete. A taktiež v ňom možno stretnete ľudí na rovnakej „vlnovej dĺžke“ 🙂

 14 – 21 bodov:

Ste človek otvorený, ktorý túži byť zdravý, spokojný a šťastný. Snažíte sa o seba starať a robíte pre svoje telo, myseľ i dušu veľa dobrého. Niekedy ale nechápete, prečo sa vám určité situácie dejú, a máte pocit, že sa vám stali náhodou. Nechápete ich zmysel a nevidíte súvislosti. Občas vás napadne, že keby vo vašom živote nebol nejaký konkrétny človek, tak by sa vám žilo lepšie.

Máte dojem, že keby sa tento človek zmenil, choval sa inak, nerobil to či ono, alebo naopak, robil to, čo vy očakávate, že by ste boli spokojnejší a šťastnejší. Zatiaľ vám nedochádza, z akého dôvodu presne takéhoto človeka (resp. rôznych ľudí a rôzne situácie) máte v svojom živote. Ešte nerozumiete tomu, prečo presne takýchto ľudí a ich chovanie voči vám potrebujete vy sami. Zatiaľ možno nerozumiete úplne alebo nechcete (nedokážete) prijať obecný princíp zrkadla.

Ešte stále veríte, že sú vo vašom živote okolnosti, na ktoré vy nemáte žiadny vplyv a občas sa ponosujete na celý ,,blbý“ systém. Na politikov, na zdravotníctvo, na školstvo, na fušerov, podvodníkov. Možno si stále myslíte, že vaše zdravie ovplyvňuje dedičnosť. Že keď mama či otec mali nejakú chorobu, máte jednoducho smolu a preto to máte aj vy, alebo to príde.

Ešte stále si myslíte, že niektoré choroby si nemôžete vyliečiť sami. Ešte sa vám ťažko priznáva, že všetko, čo v živote máte alebo nemáte ste si spôsobili sami. Myslíte si, že niektoré veci nezvládnete, alebo že sa nedajú vo vašom živote zmeniť.

V online klube s názvom – Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí, nájdete odpovede na veľa vypovedaných aj nevypovedaných otázok o zmysle života a vzťahov. Ukáže vám cestu, ako sa celostne pozerať na svoje zdravie, zdravie svojich detí a blízkych. Ukáže, prečo sú v našich životoch presne takí ľudia, akí sú a prečo to tak potrebujeme.

Pochopíte, že nič sa v našich životoch nedeje náhodou a všetko, čo prežívame je naša tvorba. Že máme silu zmeniť vo svojom živote všetko k lepšiemu. Zdravie, vzťahy aj materiálnu situáciu. Dozviete sa, že nie sme obete, ale tvorcovia. Spoznáte tam súvislosti, ako všetko so všetkým súvisí.

22 – 27 bodov:

Ste človek s pevným názorom, ktorý je zásadový a hrdý na to, že neverí každej hlúposti. Ku zmene potrebujete argumenty alebo vlastnú skúsenosť. Máte pocit, že choroby sú normálne a každý človek nejakú musí mať. Veríte názoru, že staroba rovná sa choroba. A od liečenia sú tu odborníci, lekári, ktorí najlepšie vedia, ako telo uzdraviť.

Odmietate pripustiť, že by mohlo vaše zdravie nejako súvisieť so vzťahmi s ostatnými ľuďmi, alebo s tým, či sme spokojní v práci a v živote vôbec. Ste presvedčení, že váš život sa odvíja od vonkajších okolností. Od toho kde žijete, s kým žijete a aké šťastie máte v živote. Veríte, že váš život sú šťastné alebo nešťastné náhody. Máte dojem, že veľa ľudí vás dostáva do situácií, ktoré sa vám nepáčia.

V online klube s názvom – Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí, môžete nájsť iný pohľad na život. Myslím si, že v každom z nás je občas otázka, ako to naozaj v tom našom živote je. Naozaj je všetko iba náhoda a my sme iba obeťou náhody? Naozaj sme sem prišli preto, aby sme sa stále báli, aby sme trpeli, bolo chorí, nešťastní a čakali na nešťastné či šťastné náhody?

Určite každého z nás občas (alebo často) napadá, že možno je to inak, ako sme sa na to doteraz pozerali, resp. ako nás to naučili. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že naše názory nie sú až tak naše? Že sú to prevažne názory, ktoré nám vštepili rodičia, škola, náboženstvá, spoločnosť či médiá? Že nás spoločnosť učí to, čo si máme myslieť a nie to, ako myslieť?

Naša myseľ je mocný nástroj a je len a len na nás, či ju budeme používať v prospech dobra alebo zla. V nej sa to všetko začína. V online klube s názvom Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí, nájdete cestu, ako byť zdravší a spokojnejší. Ukáže vám cestu, ako nebyť obeťou ale TVORCOM svojho života. Cestu, ktorú som sama prešla a veľmi si želám, aby ju spoznal každý, kto chce žiť zdravý, spokojný a šťastný život.

Je vo VAŠOM živote NIEČO,
v čom by som VÁM mohla pomôcť?

 Stiahnite si  Darčeky ZDARMA pre VÁS 
Prečítajte si moje nové články
Sledujte denné inšpirácie na Facebooku Sám sebe liečiteľom
Možno sa Vám budú hodiť Moje služby pre VÁS

Ak vás zaujímajú hlbšie a konkrétne súvislosti vášho života, ak sa potrebujete od niečoho odraziť, spoznať svoju energiu, nájsť svoje výzvy, svoju sebarealizáciu, opraviť svoje vzťahy alebo zdravie, ponúkam vám:

 • Komplexný OSOBNÝ, PARTNERSKÝ alebo RODINNÝ ROZBOR podľa Astrológie deviatich planét a NUMEROLÓGIE, ktorý si môžete objednať TU.

Ak to chcete rozlúskať SAMI, pripravila som pre vás eBooky: 

 • Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí – ZADARMO si stiahnite TU
 • Ako ZHARMONIZOVAŤ svoje vzťahy podľa A9P – pozrite si TU
 • Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT – pozrite si TU
 • Vypínač STRESU a BOLESTI – pozrite si TU

S láskou ♥ Jarka

Jarmila Rosinová
Ak si potrebujete oddýchnuť, načerpať nové sily alebo nájsť cestu k sebe, tak ste na správnom mieste. ♥ S radosťou Vám pomôžem a nasmerujem Vás v oblasti sebapoznania a prírodného sebauzdravovania. ♥ Stiahnite si ZDARMA inšpirácie do nového ŽIVOTAO mne si môžete prečítať TUMoje služby pre VÁS nájdete TU ♥ Teším sa na Vás, na Vaše životné príbehy, rada poradím a pomôžem ♥ S láskou ♥ Jarka
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.