Môj príbeh

Milí priatelia, srdečne Vás vítam na mojich stránkách 🙂

Volám sa Jarmila Rosinová, som šťastná mamina piatich už dospelých detí, som šťastná babka Jarka šiestich vnúčatiek, zatiaľ 🙂 a približne 15+ rokov som šťastná vo svojej práci v oblasti poradenstva prírodného sebauzdravovania.

Pracujem ako:

Moju životnú filozofiu vystihuje tento krátky príbeh:

Starý indián rozprával svojmu vnukovi o boji,
ktorý neustále prebieha vo vnútri každého človeka.
Povedal mu, že taký boj sa dá prirovnať ku krutému súboju dvoch vlkov.
Jeden z nich je zlý – je to závisť, žiarlivosť, smútok, sebectvo, nenávisť,
hrubosť, sebaľútosť, domýšľavosť, egoizmus...
Ten druhý je dobrý – je to radosť, láska, pokoj, nádej, vyrovnanosť, skromnosť,
láskavosť, empatia, štedrosť, vernosť, súcit, dôvera...
Vnuk o tom všetkom premýšľal a po chvíľke sa spýtal: „A ktorý z nich vyhrá?“
Starý indián odpovedal: „Predsa ten, ktorého kŕmiš... svojou POZORNOSŤOU!“

Som tu pre Vás

Ak si potrebujete oddýchnuť, načerpať nové sily alebo nájsť cestu k sebe, tak ste na správnom mieste. S radosťou Vám pomôžem a nasmerujem v oblasti sebapoznania a prírodného sebauzdravovania. 

Moju prácu milujem celým svojím srdiečkom a milujem ten pocit, keď cez dotyk, objatie, pochopenie a povzbudenie prúdi uzdravujúca Božia energia. Hlboko vnímam jej obrovskú a zároveň láskyplnú silu a neustále ma prekvapuje, aká je nekonečná...

V svojej práci vychádzam hlavne z princípov Tradičnej čínskej medicíny a klientom pomáham spoznávať samých seba a hľadať príčiny ich problémov pomocou:

 • Učenia o piatich elementoch (TČM)
 • Astrológie 9 planét
 • Psychosomatiky
 • Numerológie

Následne spoločne riešime rôzne problémy pomocou:

 • rôznych masáží a terapií
 • reflexológie chodidiel aj rúk
 • ušných a telových sviečok
 • aromaterapie
 • EFT techniky
 • Liečebných kódov
 • Metamorfnej techniky a ďaľších harmonizačných techník
 • samozrejme, že nezabúdame ani na naše vzácne liečivé bylinky
 • ani na overené „babské rady z prírody“
 • ani na prírodnú a prirodzenú stravu z pohľadu TČM
 • ani na kvalitné doplnky výživy

No a samozrejme sa učíme, ako to všetko spojiť, aby to slúžilo v prospech dobrého zdravia a spokojného života 🙂

Okrem vymenovaných techník taktiež učím klientov pozerať sa na seba aj z uhlov, o ktorých možno mnohí z nich zo začiatku ani len netušia, ale postupne spoznávajú svoje žiarivé časti, aj svoje temné údolia, spoznávajú svoje dary, aj svoje životné výzvy.

Mnohé z techník, ktoré pri svojej práci používam, mi v minulosti pomohli pochopiť život, uzdraviť rôzne traumy, nefunkčné vzorce správania a deštruktívne myslenie. Vďaka tomu som sa dostala z mnohých zdravotných problémov a teraz už viem, aké je dôležité neustále sa ponárať do svojho vnútra, kontrolovať svoju myseľ, a v neposlednom rade počúvať, regenerovať a vyživovať svoje telo.

A skôr či neskôr všetci zisťujú, že život je nádherný a jednoduchý,
a že len MY sami si ho kazíme...

Moju prácu milujem celým svojím srdiečkom snažím sa v nej odovzdávať ľuďom to, čo som si sama prežila a vyskúšala, a aj to, čo som sa postupne naučila, pochopila, prijala, zaviedla a neustále zavádzam do života. Do života, v ktorom som šťastná a spokojná. 

Nebolo to však také radostné vždy...

V roku 2003 sme sa nesprávnym krokom v podnikaní dostali do krachu a následných obrovských finančných problémov. Krátko po krachu firmy nasledoval krach manželstva. A všetko ostalo na mne... Nedokončený dom, všetky dlhy a päť detí, z ktorých je jeden syn ťažko zdravotne postihnutý.

Začalo sa obdobie TEMNA. Stres, stres a zasa len stres. Bolo to strašné obdobie plné prebdených nocí. Robila som niekoľkým firmám účtovníctvo, skúšala sálový predaj rôznych produktov, poisťovala som. Drela som ako kôň a ledva som mesačne vychádzala.

Deti potrebovali nielen jesť, ale sa aj obliekať, potrebovali veci do školy, na krúžky a rôzne záujmy. A všetko krát 5. K tomu samozrejme pravidelné mesačné výdavky na domácnosť, na energie, na hypotéku... a aj na exekúcie.

Samozrejme, že táto hrôza tých časov sa začala viac a viac prejavovať na mojom zdraví. Neustále kŕče v bruchu, neutíchajúce bolesti žalúdka, zo všetkého mi bolo na vracanie, chudla som, padali mi vlasy, odchádzali zuby. Celá som akosi "odchádzala". Padala som do úzkostí, zúfalstva a depresií. Obrovské bolesti kolien, chrbtice a nekonečné obavy mi nedali spávať.

,,Preventívne“ mi vyoperovali zdravé slepé črevo...

Z dôvodu obrovských a neutíchajúcich kŕčov v bruchu som sa jedného dňa dostala až do nemocnice. Sono vyšetrenie nič zvláštne neukázalo, tak ma pre istotu otvorili a keď mi tam na moje šťastie nič nenašli, tak mi aspoň ,,preventívne" vyoperovali zdravé slepé črevo... 

Na moje zdravotné problémy som dostala lieky na spanie, lieky na úzkosť a depresie, lieky od bolesti, nejaké masti od bolesti a keď bolo najhoršie, tak injekcie od bolesti. A k tomu poznámku, že veď už mám "svoje roky" (nemala som vtedy ani 40...), vynosila a porodila som 5 detí, že telo je vyčerpané a mám sa s tým nejako vyrovnať. Z tých liekov mi bolo samozrejme ešte horšie, tak som ich všetky vrátila do lekárne. 

Vrcholom všetkého boli veľmi zlé výsledky cytosterov. Lekár mi navrhol vyoperovať maternicu, aby sa predišlo k zvrhnutiu na onkologické ochorenie. Toto ma naozaj zlomilo. Bolesti žalúdka, kolien či chrbtice som vždy nejako rozchodila. Ale tej možnej rakoviny som sa naozaj zľakla...

Naozaj sa chceš dať „vykuchať“?

Keď som vychádzala z ordinácie gynekológa, musela som asi vyzerať strašne, pretože známa, ktorú som ,,náhodou“ stretla, sa úplne vydesila. Spýtala sa, čo sa mi stalo. V záplave vzlykov, zúfalstva a zároveň aj zúrivosti na OSUD, som na ňu vysypala všetky moje trampoty. Obviňovala som celý svet, ukazovala som prstom na všetko a všetkých... Samozrejme, okrem seba...

Keď som sa vyžalovala a vynadávala na blbý život, na všetko a na všetkých, s neskutočným pokojom a láskavosťou v hlase sa ma spýtala: ,,Naozaj sa chceš dať vykuchať?“

Cez slzy v očiach som na ňu prekvapene a nechápavo pozrela, že nerozumiem. A nielen prekvapene, ale priznávam, že aj dosť nahnevane som sa na ňu osopila: „Ale veď doktor povedal, že je to tak lepšie...., a to nemusím ísť na tú operáciu... ale veď doktor povedal... a čo keď dostanem rakovinu.... čo potom... a čo môžem robiť...?“ A nekonečno ďalších otázok.

Mám si to "prepnúť" v hlave...

Kamarátka ma pozvala ku nej na čaj a trpezlivo vypočula všetky moje náreky. Keď som skončila, začala rozprávať ona. Všetko, čo hovorila, bolo pre mňa nové, veľa veciam som vtedy vôbec nerozumela, ale bola som veľmi prekvapená, ako to so mnou ladilo. Ale zároveň som cítila, že sa kdesi v mojom vnútri akokeby rozhorieval plamienok nádeje.

Veľmi jasne, stručne a dôrazne mi vysvetlila, že sa nemám dať „vykuchať“ a že ak sa chcem uzdraviť, musím zmeniť stravu, vyčistiť a vyživiť telo. A hlavne, že si to mám „prepnúť“ v hlave! Porozprávala mi o zdravej strave, o detoxikácii, o výživových doplnkoch. Odporučila zaujímavé knihy a odovzdala múdre rady. 

Toto stretnutie bolo pre mňa výhybkou na životnej ceste a zároveň poznaním, že sú aj iné možnosti, ako si sám sebe pomôcť. Aj bez zbytočných chemických liekov a bez zbytočných operácií. A tak som začala veľmi usilovne študovať knihy, ktoré mi kamarátka odporučila. 

Až o nejaký čas neskôr som postupne pochopila, prečo máme rôzne problémy v našich životoch. Pochopila som, že taký je boží postup, keď máte „tvrdú hlavu“, keď v živote VÝRAZNE uprednostňujete „zdravý rozum“  a keď ste hluchí a slepí k tichému volaniu svojej duše, ktorá sa jemne prejavuje cez intuíciu a naše svedomie... 

Doba „výživová“

A tak sa pre mňa vtedy začalo obdobie, ktoré som si nazvala - DOBA VÝŽIVOVÁ. Postupne som sa veľa naučila o ľudskom tele, o zdravej strave, spoznávala som výborné výživové doplnky a môj zdravotný stav sa pomaly zlepšoval. Bola som z toho tak nadšená, že som v tejto oblasti začala aktívne pracovať.

Zdravá strava a kvalitné prírodné doplnky výživy boli pre mňa základom zlepšenia môjho zdravia. Tak som žila a tak som to učila aj svojich klientov. A začalo sa mi lepšie dariť.

Ľudia mi verili, dali na moje odporúčania, menili stravovacie návyky, začali vyrábať a piť čerstvé ovocné a zeleninové šťavy, kupovali a užívali výživové doplnky. A pretože sa cítili stále lepšie, odporúčali ma svojim známym.

Stále mi však niečo chýbalo

Telo sa síce nádherne uzdravovalo, ale čosi vo vnútri mi našepkávalo, že sa mám posunúť ďalej. Nevedela som však kam. Začala som sa dostávať do zvláštnych situácií. Čím ďalej viac som sa stretávala s pojmom duchovno. Bolo to pre mňa dosť neprijateľné slovo, pretože ja, vtedy zarytý ateista, som slovo duchovno spájala s náboženstvom. A to so mnou, veľmi jemne povedané, neladilo...

A tak som si v tých časoch myslela, že dobrá strava je základom dobrého zdravia. Lenže, aj napriek tomu, že som sa postupne uzdravovala na tele, cítila som akúsi vnútornú nespokojnosť. Zle som spávala, bola som plná strachu a úzkostí o deti, o budúcnosť. Stále som sa obávala, či budem mať dosť peňazí na domácnosť, na účty, na platby a podobne.

Hlboko vo svojom vnútri som cítila, že niečo nie je tak, ako má byť. Tak som hľadala ďalej. Stále som študovala nové a nové knihy o osobnom a duchovnom rozvoji.

Nastal neskutočný chaos v mojej hlave. Všade písali niečo, čo som dovtedy nepoznala. Niečo iné ako som dovtedy počula. Niečo iné ako som dovtedy žila a myslela. Niečo iné ako to, čo som ja dovtedy pokladala za NORMÁLNE, lebo ma to tak naučili rodičia, škola, spoločnosť, média.

Duša si však vždy nájde cestu...

... a tak ma doviedla k prvej knihe na tému duchovno a postupne k mnohým ďalším. Na ich základe som postupne pochopila, že nič sa nedeje náhodou a že všetko so všetkým súvisí. Pochopila som, prečo som sa v živote dostala až na samé dno a ako sa z neho dostať von.

Všetko ma to neskutočne zaujímalo. Urobila som si masérsky kurz a začala masírovať. Začala som sa učiť rôzne liečebné a terapeutické samoliečebné techniky, ktoré som skúšala na sebe a aj s klientmi, ktorí si potrebovali vyriešiť svoje zdravotné, emočné či vzťahové problémy. A zistila som, že fungujú!!! A nestíham sa čudovať, aké je ľudské telo a celé naše bytie DOKONALÉ. Keď mu to dovolíme...

Liečebný kód

Zlomová pre mňa bola kniha LIEČEBNÝ KÓD od Dr. Alexa Loyda. Keď sa mi dostala do rúk, táto sa pre mňa stala takou pomyselnou „raketou do inej dimenzie“. Môj  pohľad na život sa začal radikálne meniť.

Metóda LIEČEBNÝ KÓD ma tak uchvátila, že som absolvovala aktívny a intenzívny tréning priamo u Dr. Alexa Loyda a získala od neho certifikát na učenie tejto metódy.

Moja dennodenná prax s touto fantastickou metódou dokazuje jej silu v samouzdravovaní tela, mysle aj vzťahov. Verte mi, že pri poctivom a pravidelnom cvičení robia zázraky!

Viac sa o tejto hlboko uzdravujúcej metóde dozviete v eBooku Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT, ktorý nájdete TU.

Vzdelávala som sa a vzdelávam sa ďalej a na všetky otázky o zmysle života mi odpovedali tieto vzácne knihy od Anastasie Novych:

Veľmi vám ODPORÚČAM si ich prečítať. A určite niekoľkokrát...

Odporúčam ich čítať v poradí:

Sensei zo Šambaly 1. až 4., Ezoosmóza, Križovatka, Vtáci a kameň, AllatRA, Vedomie a osobnosť

V PDF formáte si ich môžete ZDARMA stiahnuť - TU

Ako AUDIO si ich môžete ZDARMA stiahnuť - TU

Alebo si ich môžete kúpiť v ktoromkoľvek kníhkupectve.

Teraz to už viem!

Teraz už viem, ako mám žiť zdravý a šťastný život a veľmi túžim po tom, aby to objavil a pochopil každý z vás. Aby každý z vás pochopil, že nie sme OBEŤ, ale TVORCA svojho života a že VŽDY tvoríme. Každou jednou myšlienkou, emóciou, činom či nečinom, slovom i skutkom. Život nie je spleť dobrých či zlých ,,náhod“, v ktorých sa zmietame bez možnosti ovplyvniť to. Život je veľmi dôležitá hra, v ktorej môžeme byť VEDOMÍ TVORCI alebo NEVEDOMÉ OBETE. Čo si vyberiete VY...?

Prešla som kus cesty a rada Vám odovzdám svoje poznatky a skúsenosti z oblasti SEBAPOZNANIA a PRÍRODNÉHO SEBAUZDRAVOVANIA, aby ste nemuseli vy a ani vaše deti jesť hrste chemických liekov, aby ste nemuseli vy a ani vaše deti absolvovať nepotrebné operácie a aby váš život bol zdravý, krásny, šťastný, VEDOME tvorivý a doviedol vás ku skutočnému ŽIVOTU...

Teším sa na spoločnú cestu!

S láskou Jarka

 

Stiahnite si ZDARMA:

Mini kurz:

Spoznaj svoju energiu 

podľa filozofie Tradičnej čínskej medicíny

Rozprávka:

Malá duša a Slnko

o tom, kto sme...