REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL pre SRDCE a TENKÉ ČREVO
Ešte skôr, ako sa rozhodnete SEBAUZDRAVOVAŤ metódou REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL,
určite si o nej viac PREČÍTAJTE v tomto článku.
Základný postup pri SEBAUZDRAVOVANÍ:
Masírovať začíname jemne, tlak postupne zvyšujeme. Reflexné body môžeme masírovať (stláčať) palcom alebo kĺbom ohnutého prsta. Dĺžka masírovania jednotlivých plôšok je individuálna, podľa pocitu a potreby, ale minimálne 3-5 min. Každá minúta navyše je vo váš prospech
Masírovať môžete niekoľkokrát denne. Čím máte závažnejšiu alebo chronickejšiu chorobu, tým masírujte častejšie a dlhšie.
Reflexná terapia chodidiel je ale HLAVNE
fantastická PREVENCIA a preto si chodidlá masírujte komplexne 1-2x mesačne.
Pri akútnych problémoch je možné masírovať problémovú reflexnú oblasť aj 15 minút. Iba pri masírovaní zóny pečene a chrbtice je možné tieto masírovať viac ako 5 minút iba pri dobre fungujúcich obličkách. Dôvodom je fakt, že pri masáži sú uvoľňované rôzne toxíny a pri nie dobre fungujúcich obličkách by sa tieto nedostatočne vylučovali a zostávali by v krvnom obehu, čo je nežiadúce.
Preventívne sa odporúča vykonávať kompletnú reflexnú terapiu chodidiel 1-2x mesačne 60 minút. V akútnych prípadoch ju treba vykonávať denne maximálne 30 minút.
Pred masážou je vhodné chodidlá natrieť malým množstvom prírodného oleja alebo krému. V prípade ostrej a bolestivej reakcie nejakej zóny túto iba hladíme. Ostrá bolesť znamená, že orgán nie je plne funkčný a treba ho povzbudzovať.
Dôležité je dodržať správny postup:
- Najskôr premasírujeme palcami oboch rúk celú plochu obidvoch chodidiel.
- Následne sa musí vždy v prvom rade premasírovať oblasť obličiek (15), močovodov (17) a močového mechúra (18). Je to dôležité z dôvodu podpory uvoľnenia a odstránenia toxínov z krvného obehu. Tejto oblasti je nutné venovať najviac pozornosti.
DÔLEŽITÉ! Zóna obličiek sa masíruje smerom zdola hore tlakom palca. Nad obličkami je ešte malá zóna nadobličiek (16). Na ňu zatlačíme palcom niekoľkokrát a krátkodobo, aby sme ju nepreaktivovali. Potom prejdeme od obličiek k zóne močovodov a smerom od zóny močovodov pokračujeme k reflexnej plôške močového mechúra. Zónu močového mechúra masírujeme do kruhu v smere hodinových ručičiek. Vždy, keď sa masíruje zóna obličiek, majú sa masírovať aj reflexné zóny močovodov a močového mechúra. - Nasleduje premasírovanie bodov hlavy (1, 1a, 2 a 3 – ideálne je premasírovať palce na nohách + brušká všetkých ostatných prstov) za účelom zlepšenia funkcie centier riadenia jednotlivých orgánov a sústav.
- Ďalej sa venujeme receptorom tráviaceho traktu – pažerák (7), žalúdok (8), vrátnik (6), dvanástnik (9), črevá (10, 11, 12), pečeň (20), žlčník (21) a pankreas (19). Sú to orgány, v ktorých dochádza k neutralizácii jedovatých látok a k látkovej premene. Na ich správnej činnosti závisí príprava stavebných látok pre každú jednu bunku nášho tela.
- Nasledujú body lymfatického systému (22 - slezina, 34 - podpažné uzliny, 39 - horná lymfa, 39a - mandle, 42 - panvový lymfatický systém, 43 - trieselné uzliny a 55 - lymfatické uzliny hrdla). Ich masážou podporujeme zlepšenie vylučovania toxínov a dodávanie látok s obranným účinkom.
- Ďalej pokračujeme:
- ak chceme uzdravovať problémy súvisiace so srdcom (viď aj text nižšie) masírovaním bodu srdca (13).
POZOR! Veľakrát sa stáva, že u 90 % ľudí zmizli srdečné problémy, keď zmenili stravu a jej kombinácie na prírodnú a prirodzenú, pretože plyny vznikajúce pri trávení neprírodnej potravy vznikajúce v tráviacom trakte dokážu tlačiť cez bránicu na srdečný hrot a tak môžu vznikať srdečné problémy. A samozrejme sa tak upravia aj tráviace problémy. Viac sa o prírodnej strave dozviete TU. - ak chceme uzdravovať problémy súvisiace s tenkým črevom a črevami vôbec (nafukovanie, plynatosť, hnačka, nádory, Crohnova choroba, Ulcerózna kolitída a ďalšie) - pokračujeme masírovaním bodov pažeráku (7), žalúdka (8), vrátnika (6), dvanástnika (9), tenkého čreva (10), hrubého čreva (11) a slepého čreva (12).
POZOR!!! Ak hnačka neustupuje - navštívte lekára!!! Pri problémoch s črevami je samozrejmosťou úprava stravy. Viac sa o prírodnej strave dozviete TU. - Na pravej strane podbruška, medzi tenkým a hrubým črevom sa nachádza červovitý výbežok slepého čreva o dĺžke 6-12 cm nazvaný SLEPÉ ČREVO/APENDIX (12). Reflexná zóna slepého čreva sa nachádza na pravom chodidle, na začiatku reflexnej zóny hrubého čreva. Masáž je vhodná pri plynatosti v podbrušku a bodavej bolesti. Pri neakútnom zápale slepého čreva po polhodinovej masáži reflexnej zóny bolesť mizne. Po týždni pravidelných masáží sa zápal upokojí. Nezabudnite na základný postup + bod slepého čreva.
- ak chceme uzdravovať problémy súvisiace so srdcom (viď aj text nižšie) masírovaním bodu srdca (13).
Sebauzdravovanie REFLEXNOU TERAPIOU CHODODIEL určite podporte OČISTOU a REGENERÁCIOU SRDCA a TENKÉHO ČREVA minimálne 3 mesiace a podľa závažnosti zdravotného problému aj dlhšie.
V súvislosti s oslabeným SRDCOM sa vyskytujú rôzne zdravotné problémy:
- Zvieranie srdca, pichanie pri srdci, dýchacie problémy. Tieto problémy sú v prevažnej miere spôsobené plynatosťou, ktorá cez bránicu tlačí na srdcový hrot. Môžu však vznikať aj tlakom na korienok srdcového nervu (pri slabých hrudných stavcoch chrbtice). Tieto problémy sa dajú veľmi ľahko odstrániť prírodnou stravou, cvičeniami na posilnenie chrbta, masírovaním reflexných plôšok. Zregenerujte svoje SRDCE a TENKÉ ČREVO a masírujte podľa základného postupu + opätovne žalúdok (8), črevá (10, 11, 12), pečeň (20), žlčník (21), pankreas (19) a chrbtice (24, 25 , 26, 27, 28).
- Vrodené alebo získané srdcové poruchy. Tu sa najčastejšie jedná o poruchy srdcového rytmu alebo o otvor medzi srdcovými predsieňami. Pri poruche vrodenej, ako aj pri poruche získanej (napr. po infekčnej chorobe) zregenerujte svoje SRDCE a TENKÉ ČREVO a masírujte podľa základného postupu.
- Angína pectoris, alebo choroba vencovitých tepien, srdcový infarkt. Pri normálnom stave prísun kyslíka do srdcového svalu stačí pokrývať jeho potreby. Ale aj pri malom rozčúlení či prílišnej telesnej námahe môže byť zásobovanie srdcového svalu krvou a kyslíkom nedostatočné. Potom dochádza k bolestiam v hrudníku. K srdcovému infarktu prichádza vtedy, keď krvná zrazenina upchá vencovité srdcové tepny. Následkom toho príslušná časť srdcového svalu odumiera. Keď sa upchá väčšia tepna, je srdcový infarkt smrteľný. Zregenerujte svoje SRDCE a TENKÉ ČREVO a masírujte podľa základného postupu.
- Poškodenie srdca, porucha obehu. Keď srdce zlyháva, slabne rytmus dychu a tep sa spomaľuje. Prichádzajú mdloby. Vtedy je nutné okamžite zahájiť masáž chodidiel. Ak to nie je možné, tak dlaní. Približne po troch minútach sa vracia postihnutému vedomie. Je však veľmi dôležité pokračovať v masáži chodidiel ďalších 10 min. Mdloby môžu byť tiež zapríčinené plynatosťou (v dôsledku tlaku na srdce cez bránicu), fyzickým či duševným vyčerpaním, ba dokonca aj po vypití kávy s mliekom nalačno. Zregenerujte svoje SRDCE a TENKÉ ČREVO a masírujte podľa základného postupu.
- Srdcová arytmia vzniká (v jednoduchosti povedané) pri zanesení stien srdcových žíl a tepien, v dôsledku čoho nedoliehajú chlopne a vznikajú rôzne poruchy. Zregenerujte svoje SRDCE a TENKÉ ČREVO a masírujte podľa základného postupu.
- Vysoký krvný tlak je dôsledkom zle fungujúcich obličiek. Toxíny a sedimenty sa z tela vylučujú nedostatočne, ukladajú sa na vnútorných stenách ciev a následne ich poškodzujú. To potom vyvoláva zvýšenú tvorbu cholesterolu, ktorý sa snaží tieto poškodenia zaceľovať. Opakovaným poškodzovaním a následným zaceľovaním hrubne tuková vrstva vo vnútri ciev, čím sa zasa zužuje prietok. A čo sa stane ak stlačíte záhradnú hadicu? Začne silnejšie striekať. A tak podobne (samozrejme veľmi zjednodušene) sa to deje aj s krvným tlakom. Čím je priechod užší, tým je prietok ťažší. Ukladaním toxínov a následne cholesterolu klesá aj elasticita ciev. Srdce musí zvyšovať tlak, aby sa krv dokázala dostať tam, kam sa má. V prípade vysokého krvného tlaku sa odporúčajú masáže reflexných zón obličiek, močovodu a močového mechúra. Masáž by mala trvať aspoň hodinu. POZOR! Keď sa aplikujú masáže, nesmú sa užívať lieky na zníženie tlaku. Zregenerujte svoje SRDCE a TENKÉ ČREVO + OBLIČKY a MOČOVÝ MECHÚR a masírujte podľa základného postupu.
- Kŕčové žily vznikajú, keď usadeniny v žilách, hlavne na žilných chlopniach, bránia chlopniam v ich normálnej činnosti. Prúdenie odkysličenej krvi vracajúcej sa do srdca je narušené a táto krv sa naopak vracia späť do nôh. Môže isť aj o pritlačenie nervového korienku v chrbte, kedy sa žila vymkne kontrole a nevykonáva svoje funkcie ako má. Dôsledkom môže byť nedoliehanie chlopní v žilách a neokysličená krv neprúdi správnym smerom k srdcu, ale vracia sa. To spôsobuje veľmi nepríjemné bolesti, svrbenie, kŕče. Pri ťažkých stavoch môže dôjsť k praskaniu a vzniku otvorených rán. Keď sa na nohe objavia kŕčové žily, zregenerujte svoje SRDCE a TENKÉ ČREVO + OBLIČKY a MOČOVÝ MECHÚR, masírujte podľa základného postupu + opätovne masírujte reflexné zóny obličiek (35), nadobličiek (16), močovodov (17), močového mechúra (18) a konečníka (49).
A ak neviete, odkiaľ máte svoje
UZDRAVOVANIE začať, môžete si objednať:
Telefonickú alebo osobnú KONZULTÁCIU
pre riešenie vašich problémov
v oblastiach zdravie, výživa, myseľ, emócie, vzťahy a deti ♥
Prírodné doplnky výživy
s poradenstvom,
prírodná kozmetika,
ekologické čistiace
a pracie prostriedky
- pre prevenciu zdravia
- pre vaše dobré zdravie
- pre zdravú krásu
- pre zdravú domácnosť
Alebo si naštudujte moje praktické NÁVODY:
Komplexný NÁVOD na
prírodné a prirodzené SEBAUZDRAVOVANIE
rôznych zdravotných problémov nájdete
v 7-týždňovom
online programe:
NÁVOD na odstránenie STRACHU, STRESU,
NEGATÍVNYCH EMÓCIÍ nájdete v eBooku: