Havajská masáž LOMI LOMI je perlou medzi masážami

Nazýva sa aj ako “masáž milujúcich alebo láskavých rúk”. Odpradávna sa praktizuje na Havajských ostrovoch a v priebehu času sa rozšírila aj do ďalších častí sveta. Masírovaný sa pri nej dostáva do hlbokej relaxácie a vďaka tomu u neho dochádza k harmónii tela, mysle aj ducha. A aj preto patrí medzi veľmi obľúbené a vyhľadávané masáže.

LOMI LOMI znamená v domorodom jazyku striedavý, rytmický, pravidelne sa opakujúci pohyb, ktorý pripomína tanec a zameriava sa na fyzickú a duševnú pohodu masírovaného. Pri terapii sa využívajú rôzne prírodné exotické oleje, ktoré spolu s relaxačnou hudbou dodávajú výbornú atmosféru. Vykonáva sa hlavne predlaktím a vďaka dlhým, jemným a plynulým masážnym ťahom, ktoré sa striedajú so silnejšími dotykmi, sa v tele masírovaného vytvára pocit upokojujúceho hojdania.

Na Havajských ostrovoch trvá táto masáž aj celý deň a je braná ako významný rituál. V našich podmienkach je ponúkaná ako 60 minútová, kedy sa masíruje zadná časť tela, alebo ako 120 minútová, kedy sa masíruje celé telo. Samozrejme, nie je problém na žiadosť klienta dohodnúť aj dlhší čas. Veľmi odporúčam vyskúšať.

Pôvodní obyvatelia Havajských ostrovov, ktorí boli vzdialení tisícky kilometrov od najbližšieho kontinentu si vďaka tejto izolácii vytvorili unikátny prístup k životu. Vyvinuli svoju vlastnú filozofiu HUNA, ktorej základným predpokladom je, že všetko na tomto svete hľadá harmóniu a lásku. Vďaka nej dosiahli vynikajúce schopnosti v oblasti liečenia tela a urovnávania vzťahov. Uzdravovanie je z pohľadu tejto filozofie výsledkom dávanej aj prijímanej lásky, pričom pod pojmom LÁSKA sa rozumie tolerancia, rešpekt, odpustenie (aj sebe), spolupatričnosť, úcta, meditácia, modlitba, súcit a hlboké pochopenie zmyslu života. Masáž LOMI LOMI je prirodzenou súčasťou tejto filozofie. Havajská filozofia HUNA, je voľne preložiteľná ako „očiam nepoznané, srdcom ucítené“. V jednoduchosti sa dá vyjadriť nasledovne:

 1. Žehnaj všetkému okolo seba. V každom okamžiku.
 2. Ver si, zober zodpovednosť za seba, a aj za všetko okolo seba, do vlastných rúk.
 3. Očakávaj len to najlepšie.

V plnosti obsahuje 7 nasledovných princípov:

 1. IKE – svet je to, čo si my myslíme, že je. Fakty si môžeme odfotiť alebo natočiť. Všetko ostatné je už iba interpretácia našej mysle. Všetko je relatívne a individuálne – pravda, subjektívne vnímanie, ako aj emócie a pocity. Každý sme originál, každý máme svoju vlastnú cestu.
 2. KALA – nie sú žiadne obmedzenia. Žiadne skutočné alebo absolútne hranice alebo obmedzenie neexistujú. Existujú iba tie, ktoré si sami, svojím myslením, vytvoríme.
 3. MAKIA – energia prúdi tam, kam ide naša pozornosť (na čo sa sústredíme). Božia energia prúdi v smere našich myšlienok – v ich druhu, kvalite, vytrvalosti. Pokiaľ sa sústreďujeme na pozitívne myšlienky, tak sa nám to realizuje do života. Ak na negatívne, tak sa realizujú tieto… Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme na to neustále myslieť. Bez štipky pochybností.
 4. MANAVA – Teraz je okamžik moci/sily. Teraz je prítomný okamžik. Minulosť už je preč, budúcnosť tu ešte nie je. Čo sa stalo, už nie je, čo príde sa ešte nestalo. Iba TU a TERAZ je okamžik, kedy môžeme niečo urobiť.
 5. ALOHA – milovať znamená byť šťastní. Keď volím šťastie, vtedy milujem, teda som. Starí Havajci sa netrápili otázkami – Milujem ho? Miluje ma? Odpoveďou im bol pocit šťastia. Miluj blížneho svojho, ako seba samého. Ako môžem pomôcť druhým, keď nedokážem pomôcť sebe?
 6. MANA – všetka sila pochádza z nášho vnútra. Akákoľvek moc a sila pochádza z nášho vnútra, z našej duše. V sebe máme všetko, čo potrebujeme. Nenechajme sa zablokovať výchovou, okolnosťami, ani prostredím. Robte všetko podľa srdca a svedomia. Tam je najvyššia čistota.
 7. PONO – účinnosť je mierou pravdy. Moja pravda sa prejaví na výsledku. A vždy je aj iná cesta. Pokiaľ od života nedostávame to, čo by sme chceli, treba zmeniť myslenie.

LOMI LOMI masáž nie je len relaxačná masáž. Je neobyčajne účinná, uvoľňuje spazmy a odľahčuje bolesti. Pri pravidelnej aplikácii vám pomôže na celý rad zdravotných ťažkostí:

 • odstraňuje napätie z prepracovanosti
 • stimuluje krvný obeh aj lymfatický systém, čím dokonale detoxikuje
 • zmierňuje reumatické bolesti
 • zmierňuje únavu
 • upokojuje myseľ
 • uvoľňuje svalovú bolesť, únavu a napätie
 • prekrvuje a prehrieva
 • harmonizuje celé bytie
 • posilňuje imunitu
 • uvoľňuje kĺby
 • zmierňuje alebo redukuje nesústredenosť, podráždenosť a stres
 • uvoľňuje energetické bloky, vďaka čomu pomáha odstraňovať aj niektoré choroby
 • skvelá po operáciách na rýchlejšie zotavenie

Kedy pre vás masáž nie je vhodná?

 • ak trpíte infekčným ochorením
 • ak máte silné kŕčové žily
 • zapálené kĺby
 • kožné problémy a ochorenia
 • ak trpíte závažnými srdcovými ochoreniami

Ponuku a cenník masáží a terapií nájdete TU

MASÁŽ alebo DARČEKOVÚ POUKÁŽKU si môžete objednať telefonicky
na 0907 518 826 alebo ONLINE – TU

Stiahnite si  Darčeky ZDARMA pre VÁS 
Prečítajte si moje nové články
Sledujte denné inšpirácie na Facebooku – Uzdravujúca sila dotyku
Alebo na Instagrame – Uzdravujúca sila dotyku
Možno sa Vám budú hodiť Moje služby pre VÁS

Ak vás zaujímajú hlbšie a konkrétne súvislosti vášho života, ak sa potrebujete od niečoho odraziť, spoznať svoju energiu, nájsť svoje výzvy, svoju sebarealizáciu, opraviť svoje vzťahy alebo zdravie, ponúkam vám:

 • Telefonickú KONZULTÁCIU podľa Astrológie deviatich planét, NUMEROLÓGIE a PSYCHOSOMATIKY – môžete si objednať TU
 • Komplexný OSOBNÝ, PARTNERSKÝ alebo RODINNÝ ROZBOR podľa Astrológie deviatich planét, NUMEROLÓGIE a PSYCHOSOMATIKY – môžete si objednať TU

Ak to chcete rozlúskať SAMI, pripravila som pre vás eBooky:

 • Spoznaj svoju energiu – ZADARMO si stiahnite TU
 • Ako ZHARMONIZOVAŤ svoje vzťahy podľa A9P – pozrite si TU
 • Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT – pozrite si TU
 • Vypínač STRESU a BOLESTI – pozrite si TU

S láskou ♥ Jarka

Jarmila Rosinová
Ak si potrebujete oddýchnuť, načerpať nové sily alebo nájsť cestu k sebe, tak ste na správnom mieste. ♥ S radosťou Vám pomôžem a nasmerujem Vás v oblasti sebapoznania a prírodného sebauzdravovania. ♥ Stiahnite si ZDARMA inšpirácie do nového ŽIVOTAO mne si môžete prečítať TUMoje služby pre VÁS nájdete TU ♥ Teším sa na Vás, na Vaše životné príbehy, rada poradím a pomôžem ♥ S láskou ♥ Jarka
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.