MADEROTERAPIA – masáž nielen pre krásne ale aj zdravé telo

MADEROTERAPIA je jedinečná, veľmi účinná a hlavne neinvazívna metóda redukcie celulitídy zacielená na zoštíhlenie a tvarovanie tela. Táto masážna technika je oveľa účinnejšia a efektívnejšia, ako iné anticelulitídne procedúry.

Ale POZOR! Taktiež je to fantastická masáž, ktorá pomáha zlepšovať cirkuláciu krvi a lymfy, aktivuje metabolizmus, zlepšuje svalový tonus, napína pokožku, urýchľuje rozpad tukových buniek a odstraňuje prebytočnú vodu a toxíny z tela. Výsledkom opakovaných ošetrení je zdravšie, štíhlejšie a krajšie tvarované telo s vyhladenou pokožkou s rovnomernejším farebným tónom.

Táto technika pochádza z Kolumbie a Brazílie, aj keď jej korene siahajú do Orientu. Jej názov pochádza zo spojenia španielskeho slova madero, čo znamená v preklade drevo a terapia, čo znamená liečenie – teda liečenie drevom. Využívajú sa pri nej drevené valčeky rôznych veľkostí a tvarov a anatomicky tvarované drevené pomôcky, ktorými formujeme a ošetrujeme jednotlivé časti tela. Základom terapie je naštartovanie lymfatického systému, aby telo nezadržiavalo prebytočnú vodu, a následné ošetrenie problematických partií.

MADEROTERAPIA je ako ozdravujúca masáž vhodná pre každého. Čo sa týka zmierňovania celulitídy, tak je špecificky vhodná pre ženy, pretože podkožné tkanivo u žien je odlišné ako u mužov a z tohto dôvodu sa celulitída viac vyskytuje u žien. Táto masáž rozbíja tuk uložený pod kožou a eliminuje tak dve najčastejšie príčiny vzniku celulitídy, ktorými sú nedostatočné prekrvovanie problémovej oblasti alebo spomalený lymfatický systém. Tým, že sa pokožka prekrví, aj najmenšie krvné vlásočnice sa naplnia krvou a začne sa proces detoxikácie organizmu. Zároveň sa “naštartuje” lymfatický systém. Masážou sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, zatiaľ čo škodliviny a opotrebované látky sa rýchlejšie vylúčia z organizmu. Po 5-tich sedeniach môžete vidieť prvé zmeny nielen v zredukovaní celulitídy, ale zmení sa i celková kvalita pokožky, nohy sa odvodnia, zmenšia objem a podkožný tuk sa začne pravidelným prekrvovaním rýchlejšie odplavovať.

MADEROTERAPIA:

 • zredukuje celulitídu (viditeľné výsledky sa dostavia po pár sedeniach)
 • vytvaruje telo (boky, nohy, brucho, chrbát, ruky)
 • zmenší objem tela v cm
 • rozprúdi lymfatický systém
 • detoxikuje organizmus
 • takmer okamžite viditeľne zmení kvalitu pokožky, omladí ju
 • odvodní telo a zbaví ho opuchov (pocit ľahkých nôh)
 • naštartuje a zrýchli metabolizmus
 • zdvihne zadok
 • vypnutá a vyhladená pokožka s rovnomerným tónom
 • štíhlejšie telo s dobre definovanými krivkami
 • zlepšenie štruktúry pokožky
 • ústup prejavov celulitídy, podkožného tuku a strií
 • zlepšenie stavu lymfy, imunity a metabolizmu
 • uvoľnenie svalstva
 • zníženie bolestivosti svalstva a tkanív
 • zlepšenie nálady
 • redukcia stresu

Po jednej masáži sa však zázraky neudejú…

Na začiatku je potrebné absolvovať masáž 2-3 krát do týždňa, aby bola táto metóda čo najúčinnejšia. Ideálne je každý druhý deň, pretože ak chceme telo naštartovať, potrebujeme ho vyburcovať čo najčastejšie. Maderoterapia je masáž, čiže kľudne ju môžeme vykonávať i denno-denne. Odporučených je minimálne 10 masáží, kvôli prečisteniu organizmu, ale každé telo reaguje individuálne. Niektoré ženy potrebujú 10 sedení, niektoré 30.

Ak sa rozhodnete pre MADEROTERAPIU, je potrebné navýšiť pitný režim a vynechať pred masážou ťažšie fyzické aktivity. Rovnako tesne po terapii je dobré dopriať telu odpočinok, práve vo fáze regenerácie sa umocňujú účinky masáže. Výnimku tvoria športovci, pre ktorých je veľmi vhodná pred cvičením, pretože telo prekrví a pripraví na záťaž.

Každé ošetrenie začína jemným nabudením lymfatických uzlín a krátkou lymfatickou masážou, resp. prípravou pokožky a tkanív na masáž. Pokračuje sa nanesením masážneho oleja, ktorý podporuje metabolizmus a odbúravanie celulitídy. V tretej fáze sa používajú na masáž drevené valčeky a pomôcky. Masíruje sa rýchlymi, dynamickými ťahmi a prechádza sa cez všetky problematické časti tela s vyšším podielom podkožného tuku a celulitídy ako sú zadok, stehná, boky, brucho, paže a chrbát.

MADEROTERAPIA tváre

Osobitne sa dá absolvovať aj maderoterapia tváre. Má antistresové účinky, prekrvuje a vypína pokožku a dvíha kontúry tváre, pretože svaly na tvári fungujú presne tak isto ako svaly na tele. Čím pravidelnejšie cvičíme alebo sa masírujeme, tým je naše svalstvo okysličenejšie a prekrvenejšie.

Maderoterapia tváre a dekoltu je využívaná najčastejšie pre jej rýchly a dočasne efektívny facelifting (ideálne pri rôznych akciách, plesoch), pri pravidelných masážach dokonca viditeľne spomaľuje starnutie pleti no najmä ochabnutie svalov tváre.

Je MADEROTERAPIA bolestivá?

Maderoterapia je neinvazívna, zdraviu prospešná metóda. Napriek tomu však prvé 3-4 ošetrenia, môžu byť nepríjemné, alebo niekomu aj veľmi príjemné. Pri terapii dochádza k tzv. odlepovaniu podkožného tuku od svalov. Môžu vznikať podkožné modrinky, hlavne ak máte k vzniku modrín náchylnosť, ktoré sa rýchlo vstrebávajú (cca 2-3 dni). Vznikajú najmä v problémových partiách ako sú boky, časť vnútorných stehien. Po pár terapiách sa modriny prestanú tvoriť, pretože si telo zvykne a výsledky sa budú postupne zlepšovať.

Ako dlho pretrvávajú výsledky?

V trvácnosti by sa MADEROTERAPIA dala prirovnať k cvičeniu. Celulitída či zväčšenie objemu sa vám rozhodne nevráti v priebehu par dní ani týždňov, podobne ako ani nevznikla v priebehu pár dni či týždňov. Opätovné zhoršenie kvality pokožky môžete pozorovať po 4-5 mesiacoch (skúsenosti klientov, ale je to veľmi individuálne), avšak ak sa rozhodnete po kúre MADEROTERAPIU udržiavať ideálne 1x za 2 týždne alebo aspoň 1x do mesiaca, výsledky budú trvácnejšie. Samozrejme si viete k trvácnosti dopomôcť správnymi stravovacími návykmi či cvičením, pretože najlepšie výsledky MADEROTERAPIA má, ak ju zaradíte medzi aktivity zdravého životného štýlu. To znamená kombinovať toto ošetrenie s ľahšou zdravou stravou, primeraným pitným režimom, dostatkom spánku a miernou pohybovou aktivitou, ideálne na čerstvom vzduchu.

Kontraindikácie:

Maderoterapia dá organizmu celkom zabrať, keďže má vplyv na pohyb tekutín, lymfy a tým aj na imunitu. Ako v prípade iných masáží, aj tu platí, že ak riešite vážnejšie zdravotné ťažkosti, mali by ste vhodnosť masáže konzultovať s lekárom alebo s terapeutom a všeobecne sa neodporúča pri nasledovných stavoch:

 • ochorenia srdca
 • kŕčové žily (lokálna kontraindikácia)
 • akútne infekčné, vírusové a bakteriálne ochorenia (napr. chrípka , nádcha, herpes)
 • prebiehajúci zápal v tele
 • onkologické ochorenia
 • kožných ochoreniach
 • otvorené rany
 • anorexia
 • trombóza
 • tehotenstvo, kojenie
 • cukrovka
 • nezvládnutý vysoký alebo nízky krvný tlak

TU si pozrite ponuku všetkých mojich masáží a emočných terapií

Je vo VAŠOM živote NIEČO,
v čom by som VÁM mohla pomôcť?

Stiahnite si  Darčeky ZDARMA pre VÁS 
Prečítajte si moje nové články
Sledujte denné inšpirácie na Facebooku Sám sebe liečiteľom
Možno sa Vám budú hodiť Moje služby pre VÁS

Ak vás zaujímajú hlbšie a konkrétne súvislosti vášho života, ak sa potrebujete od niečoho odraziť, spoznať svoju energiu, nájsť svoje výzvy, svoju sebarealizáciu, opraviť svoje vzťahy alebo zdravie, ponúkam vám:

 • Telefonickú KONZULTÁCIU podľa Astrológie deviatich planét, NUMEROLÓGIE a PSYCHOSOMATIKY – môžete si objednať TU
 • Komplexný OSOBNÝ, PARTNERSKÝ alebo RODINNÝ ROZBOR podľa Astrológie deviatich planét, NUMEROLÓGIE a PSYCHOSOMATIKY  – môžete si objednať TU

Ak to chcete rozlúskať SAMI, pripravila som pre vás eBooky:

 • Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí – ZADARMO si stiahnite TU
 • Ako ZHARMONIZOVAŤ svoje vzťahy podľa A9P – pozrite si TU
 • Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT – pozrite si TU
 • Vypínač STRESU a BOLESTI – pozrite si TU

S láskou ♥ Jarka

Jarmila Rosinová
Na ceste za mojím uzdravením som spoznala fantastické sebauzdravovacie techniky a terapie, ktoré už 10 rokov úspešne overujem aj v profesionálnej praxi s klientmi. S radosťou ich naučím aj Vás. Som autorkou zaujímavého eBooku Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí, ktorý som pre Vás napísala ZDARMA, spolu s ďalšími darčekmi pre Vás Moje služby pre VÁS- napísala som pre Vás NÁVODY vo forme eBookov na tému prírodného a prirodzeného sebauzdravovanie tela, mysle a vzťahov- ďalej pre Vás vypracovávam Komplexné osobné, partnerské alebo rodinné NUMEROLOGICKÉ rozbory pre spoznanie samých seba, pre pochopenie svojich vzťahov a pre nájdenie svojej správnej životnej cesty- poskytujem osobné alebo telefonické poradenské a konzultačné služby v oblastiach celostného prístupu k zdraviu, vzťahom a životu vôbec- vykonávam rôzne masáže a emočné sebauzdravovacie terapie- odporúčam overené a účinné prírodné produkty pre vaše prirodzené sebauzdravenie. A to všetko preto, aby ste sa zbavili chemických liekov a nemuseli podstupovať zbytočné operácie. Ukážem Vám cestu, ktorú som sama prešla.Viac sa o mojej ceste k SEBAUZDRAVENIU dozviete TU Teším sa na Vás, na Vaše životné príbehy a rada poradím, pomôžem :-) S láskou ♥ Jarka
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.