Prečo som začala písať BLOG?

Pred niekoľkými rokmi bol môj zdravotný stav a životná situácia zúfalá. Lekári mi bolesti tela tlmili liekmi a injekciami. Bolesti duše zasa liekmi na spanie a antidepresívami. Uznávam, že na chvíľu to pomohlo a zo srdiečka im za to ďakujem. Došlo to však až do štádia, že som sa ocitla na čiastočnom invalidnom dôchodku. Cítila som sa ako OBEŤ osudu. Že mám jednoducho v živote SMOLU!

Celý môj príbeh nájdete TU.

Potom sa však udiali úžasné veci a ja som sa postupne uzdravila sama. Bez chemických liekov a zbytočných operácií.

AKO?

O tom budem písať na tomto BLOGU. Prostredníctvom neho vám chcem odovzdať všetky moje, za 14 rokov nazbierané skúsenosti v sebauzdravovaní prírodnou a prirodzenou cestou. Ak pomôžu aspoň jednému z vás, tak to nebude zbytočné. Každý z nás sme originál, každý máme svoju cestu, ale bude mi cťou, pokiaľ pôjdeme aspoň chvíľu spolu 🙂

Cesta môjho uzdravenia a postupná zmena pohľadu na život

Moja cestu uzdravovania tela sa začala zmenou stravy a výživovými doplnkami. Mojou najväčšou láskou sa stala ALOE VERA. S ňou, a ďalšími opatreniami, som vyhodila výhybku v mojom živote a postupne uzdravila svoje „pokazené“ telo. Myslela som si, že tak to stačí. Ale nestačilo! Aj keď som už bola zdravá, nebola som úplne spokojná. Niečo ma tlačilo ďalej. Až mi jedného dňa prišla do rúk kniha LIEČEBNÝ KÓD. A to bola raketa, ktorá ma začala vynášať do inej dimenzie…

Ale pekne poporiadku…

Zhruba pred 14-timi rokmi (rok 2003) sme sa nesprávnym krokom v podnikaní dostali do krachu. Po krachu firmy nasledoval krach manželstva. A všetko ostalo na mne… Nedokončený dom, všetky dlhy a päť detí, z ktorých je jeden syn ťažko zdravotne postihnutý.

Začalo sa obdobie TEMNA. Stres, stres a zasa len stres. Samozrejme, že táto hrôza sa začala viac a viac prejavovať na mojom zdraví. Neustále kŕče v bruchu, neutíchajúce bolesti žalúdka, zo všetkého mi bolo na vracanie, padali mi vlasy, odchádzali zuby. Celá som akosi odchádzala. Padala som do úzkostí, zúfalstva a depresií. Obrovské bolesti kolien, chrbtice a nekonečné obavy mi nedali spávať.

Lekári robili, čo vedeli. Predpisovali vyšetrenia, predpisovali lieky a injekcie. Tak ma usilovne liečili, až som skončila na invalidnom dôchodku. A taktiež mi jedného krásneho dňa „pre istotu“ vyoperovali zdravé slepé črevo. A bola by som prišla aj o maternicu, ale moja duša mala so mnou iné plány…

Naozaj sa chceš dať „vykuchať“?

Keď som vychádzala z ordinácie gynekológa, „NÁHODOU“ som stretla ANJELA STRÁŽNEHO, ktorý už mal dosť mojej NEVEDOMOSTI… Tento môj anjel strážny bol aktuálne prezlečený za moju známu, ktorá, keď ma zbadala, sa úplne vydesila. Po mojich nárekoch ma zobrala ku nej na čaj a spýtala sa ma, či sa naozaj chcem dať „vykuchať“. Jasne a dôrazne mi vysvetlila, že ak sa chcem uzdraviť, musím zmeniť stravu, vyčistiť a vyživiť telo, a „prepnúť“ si to v hlave…

Toto stretnutie bolo pre mňa výhybkou na životnej ceste a zároveň poznaním, že sú aj iné možnosti, ako si sám sebe pomôcť. Aj bez chemických liekov a zbytočných operácií.

Doba výživová

Začala sa pre mňa DOBA VÝŽIVOVÁ. Postupne som sa naučila veľa o ľudskom tele, o zdravej strave, o súvislostiach, spoznávala som kvalitné výživové doplnky a môj zdravotný stav sa pomaly zlepšoval.

Bola som z toho tak nadšená, že som v tejto oblasti začala aktívne pracovať. Zdravá strava a kvalitné prírodné doplnky výživy, hlavne z ALOE VERA a postupne aj iné, boli pre mňa základom zlepšenia môjho zdravia. Podľa toho som žila a tak som to učila aj svojich klientov. ALOE VERA mi „tieklo aj z uší“, taká som bola (a stále som) z neho nadšená, ľudia mi verili, dali na moje odporúčania, kupovali produkty, užívali ich a odporúčali ich ďalej. Začalo sa mi lepšie žiť.

Raketa do inej dimenzie

Moje uzdravovanie tela sa teda začalo zmenou stravy a výživovými doplnkami. Myslela som si, že tak to stačí. Ale nestačilo. Aj keď som už bola zdravá na tele, nebola som úplne spokojná. Niečo ma tlačilo ďalej. Nevynechala som ani jednu príležitosť, kde by som mohla nasať nejaké nové vedomosti a poznatky na tému ŽIVOT.

Čítala som knihy, jazdila na semináre, prednášky, kurzy. A nestíhala sa čudovať… Všade hovorili niečo, čo som dovtedy nepoznala. Niečo iné, ako som ja dovtedy žila a myslela, a čo som ja pokladala za NORMÁLNE. Všetko bolo INAK. Nastal neskutočný chaos v mojej hlave…

Všade hovorili, že JA som zodpovedná za svoj život a za všetko, čo sa mi v ňom deje, vrátane zdravia a vzťahov. Hovorili, že jediný dôvod, prečo máme problémy v živote je naša NEVEDOMOSŤ. A že jediný človek, ktorého môžeme zmeniť sme iba my sami.

Najskôr mi to tá moja „schaosená“ hlava nebrala. Za všetko že si môžem JA…? Aj za to, že nám krachla firma? Aj za to, že sa mám rozpadlo manželstvo? Aj za to, že sa mi skoro rozpadlo telo? Aj za to…? Aj za to…? Aj za to…?

Ako to teda je ???

A čo osud, smola v živote, nešťastná náhoda či nehoda? Veď VŠETCI hovoria, keď sa stane niečo nepríjemné, že máme jednoducho smolu, alebo že to je nešťastný osud či karma, alebo že sme v nesprávnu chvíľu na nesprávnom mieste… Ako to teda je???

Moje otázky boli nekonečné. Bolo to pre mňa veľmi ťažké prijať, aj keď mi to všetci moji učitelia a všetky múdre knihy stále opakovali. Moje zakonzervované EGO (som prvok KOV – aký ste prvok vy sa dočítate v mini kurze Spoznaj svoju energiu (stiahnite si ZADARMO), sa však statočne bránilo!

Veď je predsa jednoduchšie vinu hádzať na náhodu, smolu v živote alebo zlý osud. A úplne najlepšie na niekoho iného. Či nie…? Ako to máte VY…?

Aby som našla odpovede, prečítala som množstvo kníh o osobnom a duchovnom rozvoji, absolvovala som veľa seminárov, kurzov, prednášok, denne meditujem a objavujem svoje vnútro, ktoré sa pomaly otvára, dáva odpovede a ukazuje mi cestu.

Postupne mi všetko začalo dochádzať a stále dochádza, lebo cesta je nekonečná. Začala som chápať súvislosti, začal sa mi skladať zmysel života a moje úlohy v ňom. Trvalo to veľa piatkov. Učila som sa a stále sa učím tolerancii, radosti zo života, prijímať všetko tak, ako to ide, odpúšťať a mať dobré vzťahy s ľuďmi. 

Kniha LIEČEBNÝ KÓD

Ako som už vyššie spomínala, zlomová pre mňa bola kniha LIEČEBNÝ KÓD od Dr. Alexa Loyda. Môj  pohľad na život sa začal radikálne meniť. Metóda LIEČEBNÝ KÓD ma tak uchvátila, že som absolvovala aktívny a intenzívny tréning priamo u Dr. Alexa Loyda a získala od neho certifikát na učenie tejto metódy. Viac si o metóde LIEČEBNÝ KÓD prečítajte TU.

Počas svojej cesty som postupne objavila, naučila sa a vyskúšala niekoľko ďalších jednoduchých metód a techník. Poctivo som robila všetky odporúčania z kníh a kurzov a to, čo mi chýbalo sa začalo napĺňať. Táto oblasť ma úplne nadchla a cítila som potrebu všetko, čo som sa naučila a otestovala na sebe, odovzdať ďalším ľudom, ktorým by to mohlo pomôcť.

Jedného dňa, asi po 3-mesačnom poctivom cvičení LIEČEBNÝCH KÓDOV, mi môj anjelik strážny♥našepkal, že by som si mala urobiť masérsky kurz. Tak som poslušne poslúchla:-) Urobila som si masérsky kurz a otvorila začala masírovať.

Všetky svoje nazbierané skúsenosti a vedomosti som spojila dohromady, začala som robiť masáže a odovzdávala všetko prežité i spoznané mojim klientom. A oni sa začali vracať, začali mi posielať svojich známych s rôznymi trampotami tela aj duše.

To ma samozrejme nútilo a núti ďalej študovať a hľadať odpovede. Najviac odpovedí však dostávam priamo od klientov, ktorí sa držali mojich odporúčaní a svoje životy začali meniť. Začali sa uzdravovať nielen na tele, ale začali uzdravovať aj svoje vzťahy či pohľad na život.

To ma utvrdzovalo a stále utvrdzuje v pocite, že som na tomto svete niečím užitočná. Konečne som začala byť spokojná. Aj na tele, aj na duši.

Cítila som sa však ako verklík 

Dennodenne som sa stretávala s tým, že som každému novému klientovi (a nielen novému) musela najskôr krvopotne a dookola vysvetľovať „desatoro“  ŽE:

 • že nič sa nedeje náhodou a všetko má svoje pravidlá
 • že nič nie zlý osud, smola v živote či nešťastná náhoda, ale že sme si na všetko niekedy nejako „zamiesili“
 • že za svoje zdravie, vzťahy a vôbec za všetko, čo sa nám v živote deje, sme si zodpovední my sami
 • že máme spoznať najskôr sami seba, svoje prednosti, ale hlavne svoje nedostatky a VÝZVY, a začať na nich pracovať
 • že máme prestať ukazovať prstom na iných, so želaním či príkazom, aby sa zmenili ONI
 • že všetci okolo nás sú naším zrkadlom a všetko, čo nám na nich vadí, je problém v nás
 • že zmeniť môžeme iba sami seba
 • že každá choroba alebo problémy vo vzťahoch sú darčeky od našej DUŠE, ktorá nás prostredníctvom týchto nástrojov upozorňuje, že nie sme na správnej ceste životom
 • že všetko, čo sa nám v tele alebo vo vzťahoch „pokazilo“ sa dá zasa „opraviť“ (keď budeme chcieť…)
 • keď to pochopíme a urobíme opatrenia, ktoré sú v súlade s Vesmírom, Prírodou a prirodzenosťou, budeme žiť krásny a zdravý život

Samozrejme, že nie každý to prijíma na prvýkrát a niektorí to neprijali dodnes. Ja však všetko prijímam. Aj tých, ktorí to zatiaľ neprijímajú…

Aby som nemusela na platených konzultáciách neustále dookola vysvetľovať tie isté základné informácie, aby som ušetrila čas a aj peniaze klientov, začala som písať tento BLOG.

Každý, koho to zaujíma, si môže všetky základné informácie prečítať, v pokoji a pohodlí svojho domova, koľkokrát potrebuje. Potom je konzultácia omnoho konštruktívnejšia, rýchlejšia a presnejšia, a tým šetrím váš čas aj vaše peniaze. A ja môžem efektívnejšie a k spokojnosti vybaviť viac klientov, ktorí potrebujú poradiť v svojich zložitých životných situáciách a v zdravotných či vzťahových problémoch.

,,Svätá trojica“

V mini kurze Spoznaj svoju energiu, ktorý si môžete ZDARMA stiahnuť, vám predstavím tisícročiami overenú metódu, Astrológiu deviatich planét, ktorá naštartuje vašu životnú zmenu. Je to metóda, ktorú denne používam vo svojej praxi a s ktorou bude Váš život krajší, zdravší a šťastnejší. Ale iba v tom prípade, keď ju zavediete do dennodenného života, pretože iba dozvedieť sa nejakú informáciu nám ešte život k lepšiemu nezmení!

K zmene života k lepšiemu je potrebná ,,svätá trojica“:

 1. NIEČO sa dozvedieť – to nie je až taký oriešok
 2. To NIEČO prijať – to už je dosť ťažký oriešok
 3. To NIEČO začať robiť – to už je oriešok, na ktorý je niekedy treba riadne kladivo…kladivo ODVAHY

Čo to znamená?

Vysvetlím na jednoduchom príklade. Predpokladám, že všetci ste už počuli o tom, že doma urobené ovocné či zeleninové šťavy sú pre naše zdravie prospešné. To znamená, že bod č.1 je splnený. Mnohí z vás túto informáciu aj pozitívne prijali a súhlasia s ňou, a tým máme splnený bod č.2. No a teraz ideme na bod č.3. Koľkí z vás si tie šťavy, napriek tomu, že o tom viete a aj ste to prijali, doma pripravujú…???

Prvý krok je najťažší

Verím vám, že prvý krok je najťažší. Ani ja som to nemala inak. Zmeny naozaj bolia a niekedy je to na dlhé lakte… Ale aj tá najdlhšia cesta sa začína prvým krokom. Nezabudnite, že cestu vám môžu ukázať mnohí, ale po vašej ceste samouzdravenia a zmeny môžete kráčať iba vy sami. Aj mne cestu poznania „iba“ ukázali. Či vykročím, bolo iba na mne. Každý máme slobodnú vôľu, ako so svojim životom naložíme. Môžeme si slobodne vybrať či vykročíme, alebo nevykročíme. Či budeme TVORCOVIA, alebo OBETE.

Mohla som nevykročiť. Mohla som byť chorá, otrávená chemickými liekmi, „vykuchaná“ a polorozpadnutá.

Ja som však vykročila a som ZDRAVÁ, ŠŤASTNÁ, SPOKOJNÁ a teraz to učím aj tých, ktorí o toto poznanie stoja.

Ďakujem sama sebe
Ďakujem všetkým mojim učiteľom a trénerom.
NIKDY nie je NESKORO vykročiť a najideálnejšie je DNES!
Ako ste sa rozhodli VY… ?

To, ako sa cítite, viete najlepšie iba VY. To, aké myšlienky máte v hlave, viete iba VY. Slová sú veľmi obmedzené na to, aby vyjadrili všetko, čo cítime a vnímame a preto ste JEDINÍ, ktorí sa poznajú najlepšie. Len možno ešte neviete, ako do seba nakuknúť…

Ponúkam vám pomocnú ruku na ceste za sebapoznaním a uzdravením tela, mysle, vzťahov a aj vašich malých detí. Vaše veľké deti to už musia zvládnuť sami. Rada aj im ukážem cestu.

Teraz už viem, že ak chceme, zmeníme v živote všetko. Nebuďme OBETE, buďme TVORCOVIA. Nastúpme spolu na cestu spoznania seba samých.

Urobme spoločne prvý krok, spoznajme sami seba, spoznajme svoje úlohy a výzvy, ktoré sme si zadali do tohto života a pusťme sa do nich. Chcime spoznať a pochopiť druhých, chcime sa naučiť spôsob, ako máme s ľuďmi okolo seba vychádzať. Odmena bude obrovská!

Je vo VAŠOM živote NIEČO,
v čom by som VÁM mohla pomôcť?

 Stiahnite si  Darčeky ZDARMA pre VÁS 
Prečítajte si moje nové články
Sledujte denné inšpirácie na Facebooku Uzdravujúca sila dotyku
Alebo na Instagrame Uzdravujúca sila dotyku
Možno sa Vám budú hodiť Moje služby pre VÁS

Ak vás zaujímajú hlbšie a konkrétne súvislosti vášho života, ak sa potrebujete od niečoho odraziť, spoznať svoju energiu, nájsť svoje výzvy, svoju sebarealizáciu, opraviť svoje vzťahy alebo zdravie, ponúkam vám:

 • Komplexný OSOBNÝ, PARTNERSKÝ alebo RODINNÝ ROZBOR podľa Astrológie deviatich planét a NUMEROLÓGIE, ktorý si môžete objednať TU.

Ak to chcete rozlúskať SAMI, pripravila som pre vás eBooky: 

 • Spoznaj svoju energiu – ZADARMO si stiahnite TU
 • Ako ZHARMONIZOVAŤ svoje vzťahy podľa A9P – pozrite si TU
 • Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT – pozrite si TU
 • Vypínač STRESU a BOLESTI – pozrite si TU

S láskou ♥ Jarka

Jarmila Rosinová
Ak si potrebujete oddýchnuť, načerpať nové sily alebo nájsť cestu k sebe, tak ste na správnom mieste. ♥ S radosťou Vám pomôžem a nasmerujem Vás v oblasti sebapoznania a prírodného sebauzdravovania. ♥ Stiahnite si ZDARMA inšpirácie do nového ŽIVOTAO mne si môžete prečítať TUMoje služby pre VÁS nájdete TU ♥ Teším sa na Vás, na Vaše životné príbehy, rada poradím a pomôžem ♥ S láskou ♥ Jarka
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.