Vaše chodidlá prezradia viac, ako si myslíte. Podľa tohto návodu sa zvládnete sami diagnostikovať aj liečiť

REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL je už po tisícročia považovaná za veľmi účinnú metódu alternatívnej liečby a dajú sa ňou odstrániť rôzne (aj vážne zdravotné problémy). Na chodidle sa premieta celé ľudské telo a všetky orgány, ktoré sa v ňom nachádzajú. Po pravidelných reflexných samoterapiách sa budú vaše chodidlá iba usmievať a nie kričať o pomoc ako na obrázku vyššie 🙂

Reflexná masáž má pre človeka diagnostický, terapeutický a preventívny význam. Tlačením a trením jednotlivých plôšok a bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na tele, pretože reflexné body na chodidle pri stlačení reagujú bolestivo, a tak  prezrádzajú postihnuté kosti, svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.

V posledných rokoch sa síce alternatívna medicína stáva veľmi populárnou, ale jej princípy a hlavne jej rozsah, možnosti a účinnosť sú ešte pre mnohých veľká neznáma. A to je veľká škoda! A týka sa to aj REFLEXNEJ TERAPIE CHODIDIEL, ktorá je jedna z najúčinnejších a taktiež najperspektívnejších metód alternatívnej medicíny.

TU nájdete podrobnú mapu „celého človeka“
na vašich chodidlách
a
TU nájdete interaktívnu mapu chodidiel,
na ktorej si rýchlo nájdete orgán alebo časť tela.

Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Výhodou je, že sa účinok dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach a akútnych problémoch. Telo sa po pravidelných masážiach stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a pozitívom je aj príjemný pocit ľahkých nôh.

REFLEXNÁ TERAPIA využíva tlak a masáž reflexných zón a plôšok na chodidlách nôh a aj na rukách. Reflexné zóny sa používajú nielen na terapiu, ale aj na veľmi spoľahlivú diagnostiku.

Reflexné plôšky na chodidlách sú tvarovo veľmi podobné príslušnému orgánu a sú umiestnené približne tak, ako orgány v tele. Na týchto plôškach je možné okamžite overiť stav celého tela podľa reakcií klienta na tlak palca v danej oblasti. Reakcie sú rôzne – od žiadnej (to znamená, že orgán je v poriadku), cez miernu až po neznesiteľnú pichľavú bolesť, ktorá hovorí o veľmi zlom stave danej časti tela.

Hmaty a tlak voľte podľa individuálneho pocitu

Podľa vášho individuálneho pocitu voľte rôzne hmaty a tlak, a tým sa reflexne liečte choré alebo unavené časti tela. Na reflexnej terapii je fantastické nielen to, že je možné účinok presne nasmerovať na žiadaný orgán, ale taktiež to, že účinok reflexnej terapie je okamžitý, a to má obrovský význam pri bolestiach, akútnych problémoch a pri prvej pomoci.

Efekt reflexnej terapie je v podstate merateľný okamžite a tým je možné v priebehu terapie uskutočňovať zmeny v pôsobení na jednotlivé reflexné plôšky, aby bol účinok čo najpresnejší a aby došlo čo najskôr k odzneniu príznakov jednotlivých problémov.

Reflexnú terapiu je možné úspešne používať ako diagnostickú metódu, samozrejme pre hrubšiu diagnózu, ale pre prevenciu úplne dostatočnú. Reflexná terapia je významná hlavne pre jej liečebné a regeneračné účinky. Základy reflexnej terapie vychádzajú zo známeho poznatku, že na chodidlách nôh sú reflexné plôšky celého tela. Tieto plôšky je treba poznať, vedieť ich nájsť a správne na ne pôsobiť. Výborná správa je, že reflexnou terapiou sa v žiadnom prípade nedá ublížiť.

Ako správne vykonávať
REFLEXNÚ TERAPIU CHODIDIEL?

Medzi jednotlivými orgánmi a príslušnými reflexnými zónami vzniká spätná väzba. Tlak na daný bod uvoľňuje plynutie životnej energie, aktivizuje vitálne sily, a tým napomáha k regenerácii a liečeniu tela. Najlepšie účinky sa dosahujú spojením so zmenou stravy, s liečivými bylinami, čerstvými šťavami z ovocia a zeleninykvalitnými prírodnými výživovými doplnkami.

Akupresúra je hlavne vhodná ako preventívna metóda na udržanie zdravia. Nôžky môžeme masírovať tak čerstvo narodenému bábätku, ako aj starčekovi či starenke. Vek nie je žiadnym obmedzením ani kontraindikáciou. Na čo treba pamätať je postup:

 1. V prvom rade sa musí premasírovať oblasť obličiek, močovodu a močového mechúra. Je to dôležité z dôvodu podpory uvoľnenia a odstránenia toxínov z krvného obehu. Tejto oblasti je nutné venovať najviac pozornosti.
 2. Nasleduje premasírovanie bodov hlavy za účelom zlepšenia funkcie centier riadenia jednotlivých orgánov a sústav.
 3. Ďalej sa venujeme receptorom tráviaceho traktu (žalúdok, črevá, pečeň, žlčník a pankreas). Sú to orgány, v ktorých dochádza k neutralizácii jedovatých látok a k látkovej premene. Na ich správnej činnosti závisí príprava stavebných látok pre každú jednu bunku nášho tela.
 4. Nasledujú body lymfatického systému. Ich masážou podporujeme zlepšenie vylučovania toxínov a dodávanie látok s obranným účinkom.

Masírovanie ďalších zón nasleduje po vyššie uvedených štyroch zónach. Na ich poradí už tak nezáleží. Masírovať začíname jemne, tlak postupne zvyšujeme. Môžeme masírovať palcom alebo kĺbom ohnutého prstu.

Stretávame sa aj s technikou, pri ktorej sa používa masážna palička. Aj to je možné, ale nevýhodou paličky je, že pod ňou necítime masírovanú plôšku, ktorá nám dokáže všeličo dôležité prezradiť.

Pred masážou je vhodné chodidlá natrieť malým množstvom prírodného oleja alebo krému. V prípade ostrej a bolestivej reakcie nejakej zóny túto iba hladíme. Ostrá bolesť znamená, že orgán nie je plne funkčný a treba ho povzbudzovať.

Reflexnú terapiu chodidiel nevykonávame pri otvorených ranách, v tehotenstve nemasírujeme oblasť vaječníkov a maternice (alebo iba hladkáme), pri ťažkých chorobách krvného obehu, pri chorobách súvisiacich s nedostatočnou srdečnou činnosťou a pokročilých novotvaroch.

V takýchto prípadoch najskôr prehodnotíme naše myslenie, vyčistíme a vyživíme telo a po zlepšení stavu môžeme pristúpiť aj k reflexnej terapii chodidiel.

Čo Vám prinesie REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL?

 • vníma vás ako celok a snaží sa dostať ku koreňu vášho zdravotného problému
 • rieši príčiny nie dôsledky
 • vedie vás k zodpovednosti za svoje zdravie – ukáže vám cestu, ale či ju prijmete, záleží iba na vás
 • nie je to kúzelný všeliek ani rýchla skratka, ale zrovnáva energie, revitalizuje a harmonizuje telo, a tak mu dáva šancu na spustenie procesu uzdravenia
 • neuveriteľne redukuje stres, navodzuje hlboké uvoľnenie a v uvoľnenom stave dávate svojmu telu šancu na regeneráciu
 • prospieva nervovým funkciám
 • výrazne zlepšuje krvný obeh a tým sa telo rýchlejšie očisťuje od toxínov a nečistôt

Komu môže REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL pomôcť?

Reflexológia nerozlišuje. Neexistujú v nej žiadne hranice alebo obmedzenia. Ľudia s akoukoľvek diagnózou, akéhokoľvek veku, ženy, muži, mládež, deti, kojenci aj starší ľudia – všetci sa môžu tešiť z pozitívneho pôsobenia, ktoré reflexológia ponúka.

REFLEXNÁ TERAPIA CHODIDIEL
nemôže absolútne nikomu poškodiť

Jedinou hranicou je váš prah bolesti a vaše reakcie na masáž. Zdravým deťom (aj kojencom), mládeži, mladším aj starším ľuďom bez špecifických problémov sa odporúča preventívne absolvovať terapiu aspoň raz za mesiac. Táto terapia vyladí telesné funkcie, udržuje imunitu v dobrom stave a dodá pocit pohody. Deti a dospelí, ktorí už majú nejaký zdravotný problém a chcú si ho zlepšiť, prípadne odstrániť, majú individuálny plán terapií podľa ich zdravotného stavu.

Ak vás zaujímajú hlbšie a konkrétne súvislosti vášho života, ak sa potrebujete od niečoho odraziť, spoznať svoju energiu, nájsť svoje výzvy, svoju sebarealizáciu, opraviť svoje vzťahy alebo zdravie, ponúkam vám:

 • Komplexný OSOBNÝ, PARTNERSKÝ alebo RODINNÝ ROZBOR podľa Astrológie deviatich planét a Numerológie, ktorý si môžete objednať TU.

Ak to chcete rozlúskať SAMI, pripravila som pre vás eBooky: 

 • Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí – ZADARMO si stiahnite TU
 • Ako ZHARMONIZOVAŤ svoje vzťahy podľa A9P – pozrite si TU
 • Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT – pozrite si TU
 • Vypínač STRESU a BOLESTI – pozrite si TU
 • Ako UZDRAVIŤ svoje telo podľa A9P – pozrite si TU
 • Ako sa OSLOBODIŤ z otroctva svojich emócií – pripravujem
 • Ako UZDRAVIŤ svoje deti – pripravujem
 • Ako sa UZDRAVIŤ telovými a ušnými sviečkami – pripravujem
 • Tréning LÁSKY k deťom – pripravujem
 • Tréning LÁSKY pre ženy – pripravujem
 • Tréning SKUTOČNÉHO muža – pripravujem

Nepodceňujte a neignorujte varovné bolesti a signály svojho tela. V mojich eBookoch nájdete návody, ako zlepšiť svoje ZDRAVIE (a nielen vaše, ale aj vašich detí a blízkych), svoje VZŤAHY (a nielen tie milostné, ale aj vzťahy s deťmi, rodičmi či inými blízkymi či známymi, na ktorých vám záleží) a ŽIVOT ako taký.

Alebo ma KONTAKTUJTE a spoločne nájdeme postup, ako vyriešiť vaše problémy. Nájdem pre vás vhodné terapie na eliminovanie stresu a emočných záťaží, poradím pri úprave stravy, navrhnem vhodné cvičenie.

Jarmila Rosinová
Na ceste za mojím uzdravením som spoznala fantastické sebauzdravovacie techniky a terapie, ktoré už 10 rokov úspešne overujem aj v profesionálnej praxi s klientmi. S radosťou ich naučím aj Vás. Som autorkou zaujímavého eBooku Ako byť SÁM SEBE LIEČITEĽOM tela, mysle, vzťahov aj svojich detí ktorý si môžete ZDARMA stiahnuť TU>>. Predstavujem v ňom fantastickú a tisícročiami overenú metódu A9P pre prvé kroky vo Vašej sebadiagnostike a v sebaliečení. Viac o mne sa dozviete TU>> a Ponuku mojich eBookov, poradenských služieb, masáží a terapií a prírodných produktov nájdete TU>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *