Mojkajte svoje deti (a nielen deti) a svet sa rozjasní ♥

Je predvianočný čas a všetci rozmýšľame, čím potešiť svojich blízkych. V tom lesku matérie však zabúdame na to, že všetko najvzácnejšie v živote je ZADARMO.

Darujte vašim milovaným hlavne vašu LÁSKU ♥, vašu POZORNOSŤ, váš ČAS, váš ÚSMEV, vaše OBJATIE, váš ZÁUJEM. Toho nie je nikdy dosť. A až POTOM pridajte aj to materiálne.

Alebo nemateriálne – napríklal niečo, čo pomôže k ich lepšiemu fyzickému ZDRAVIU a emočnej POHODE. Napríklad ODDYCH, RELAX, POHODU, RIEŠENIE, PREVENCIU… 

Nedávno som počula moju dcéru, ako s láskou hovorí svojmu synčekovi: „Ty si taký mojkoš, ty by si sa iba mojkal 🙂 

A moja duša zajasala. ÁNO, maličké deti vedia najlepšie, čo je v živote dôležité! Vnúčik môže mať okolo seba akékoľvek hračky, ale akonáhle sa k nemu priblíži jeho maminka či tatinko, hneď sa chce mojkať. Určite to poznáte 😊

Dieťa vie, čo je správne. Keby sme sa všetci mojkali, objímali, venovali si čas a pozornosť, svet by sa stal krajším a radostnejším.

Maličké deti ešte nie sú skazené matériou nášho sveta. Pokazíme ich MY, „dospeláci“. Pretože aj nás „pokazili“ naši rodičia a ich „pokazili“ ich rodičia… atď.

Úplne sme „zblbnutí“ hmotou a nevieme sa rozpomenúť , že sme LÁSKA ♥. Pozorujte malé deti. Sú úprimné a vedia, čo je v živote podstatné. Až pokiaľ „nezblbneme“ aj ich. Nezmyselnými pravidlami, požiadavkami, normami, príkazmi a zákazmi.

Nakupujeme kopy hračiek a obliekame ich do značkového oblečenia. Potom na nich nakričíme, keď sa zašpinia. Ale šťastné deti sú ufúľané deti! 

Alebo ich v tom značkovom oblečení strčíme do jasieľ, škôlky či „cudzej“ tete. Len aby bolo dosť peňazí na ďalšie hmotné…

Ale preto sme na tento svet neprišli. Neprišli sme zhŕňať „hmotné statky“ a predvádzať sa jeden pred druhým. Prišli sme sa v ďalšom pokuse rozpomenúť, že sme LÁSKA. Sami na svet prichádzame a sami z neho aj odchádzame. Do žiadnej truhly sa nezmestia ani domy, ani pozemky. A peniaze alebo „bezodné“ kreditky tam neplatia…

Po ukončení pozemskej púte našu dušu nezaujíma, koľko sme toho nahonobili. Zaujíma ju iba to, koľkých ľudí sme urobili šťastnými, koľkým sme pomohli, koľkých sme objali, na koľkých sme sa usmiali, koľko času sme im venovali, koľkých sme sa snažili pochopiť a rešpektovať v ich pohľade a názore.

Našu dušu zaujíma iba to,
či sme sa stali Človekom s veľkým Č,
ktorý vždy koná s láskou a v mene lásky.

A podľa toho postupujeme,
alebo prepadáme a opakujeme…

My sme však stále hluchí a slepí, zhŕňame a predvádzame sa jeden pred druhým a takto pokazíme aj tie čisté malé detské dušičky.

Keby vedeli maličké deti rozprávať, tak by nám povedali, že nepotrebujú pod stromčekom ani značkové oblečenie, ani drahé značkové hračky, ani vyleštený domov či špeciálne dovolenky. Ale že potrebujú mamu a otca, ich čas, ich záujem, ich objatia, ich pohladenia, ich pochvalu, povzbudenie a dodávať dôveru v samých seba.

Deti do 6 rokov potrebujú hlavne mamu. Jej náruč, ktorá pre ne predstavuje pocit istoty a bezpečia. Najviac zo všetkého túžia byť s ňou, robiť veci tak ako ich robí ona. Malé deti sa učia všetko pozorovaním hlavne svojej mamy.

Aj úlohu otca (ochranu a zabezpečenie rodiny) deti intenzívne vnímajú. Práve cez mamu. Či je šťastná, spokojná, či sa usmieva alebo mračí, či je láskavá alebo mrzutá, ako sa stavia k problémom, či je spokojná alebo vystresovaná.

Toto je vklad do ich života. Pevné základy, na ktorých budú stavať v ďalšom živote. Budú si veriť a nebudú mať problémy so sebaláskou a sebavedomím, ktoré sú základnými kameňmi nášho života. Z ich nedostatku pramenia všetky naše „pozemské“ problémy – vzťahové aj zdravotné. Ukazuje to v podstate každý rozbor, ktorý robím pre klientov.

„Neblbnime“ naše deti hmotou. Rozvíjajme v nich
LÁSKU, RADOSŤ, POCHOPENIE, SÚCIT.
Hmota nech je len príjemným bonusom navyše.

Pokiaľ neotvoríme LÁSKU v sebe, keď sa ňou vrchovato nenaplníme, nie je čo rozdávať. Potom sme smutní, nevrlí, hašteriví, kritickí, posudzovační, povýšeneckí… V podstate nikto takí nechceme byť, pretože v hĺbke duše sme všetci LÁSKA.

Spomeňme si, keď sme boli malé deti, ako veľmi sme túžili schovať sa v maminej náruči, pohojdať sa na otcovom kolene, nechať sa hladiť po vlasoch, cítiť lásku a teplo ľudskej náruče.

Všetci po tom stále túžime, tak prečo si to nedoprajeme? Prečo to nerobíme?
Vo svojom vnútri sme stále tými malými deťmi.
Aj keď sa hráme na „veľkáčov“.

Je úplne jedno, koľko máme rokov. Objatí, pohladení a mojkania nikdy nie je dosť, nikdy nie je neskoro, nikdy to nie je nevhodné alebo neslušné.

Vždy robme to, čo chceme! Samozrejme s ohľadom na druhých. Nikdy nesmieme ísť proti vôli iného človeka alebo zasahovať do jeho mantinelov. Ale ani do svojich…

…pretože zrada samého seba je väčšia zrada,
ako zrada druhého!

Keď zradíme seba, svoje túžby, želania a ciele, zradili sme vlastne aj ostatných, pretože nie sme sami sebou a klameme seba aj ich.

Nedostatok úsmevov, objatí a pohladení si v sebe nesieme celý život. Rozdávajme ich preto plným priehrštím. Sú ZADARMO. Objímajte svojich partnerov, svoje deti, nech majú koľkokoľvek rokov. Objímajme svojich rodičov, pokiaľ sú ešte medzi nami. Venujte svojim blízkym čas a pozornosť. Staňme sa anjelom objatia a pohladenia, anjelom radosti.

Každý jeden z nás túži po láske. Aj ten najväčší „zločinec“. A určite by nebol zločincom, keby ho mal kto milovať, objímať a hladkať…

A preto na záver to najdôležitejšie:

Nečakajte, že nech začne ten druhý. Začnite VY.
Začnite úsmevom.
Potom pridajte pohladenia a objate.

Urobte to a uvidíte, že najväčšou odmenou bude váš hlboko naplňujúci pocit. 

Nádherný a láskyplný pocit.

A verte mi, ten si nikde NEKÚPITE…

Ponuku a cenník masáží a terapií nájdete TU MASÁŽ alebo DARČEKOVÚ POUKÁŽKU si môžete objednať telefonicky na 0907 518 826 alebo ONLINE – TU

Stiahnite si  ZDARMA inšpirácie pre ŽIVOT Prečítajte si moje nové články Sledujte denné inšpirácie na Facebooku – Uzdravujúca sila dotyku Alebo na Instagrame – Uzdravujúca sila dotyku Možno sa Vám budú hodiť Moje služby pre VÁS

Ak vás zaujímajú hlbšie a konkrétne súvislosti vášho života, ak sa potrebujete od niečoho odraziť, spoznať svoju energiu, nájsť svoje výzvy, svoju sebarealizáciu, opraviť svoje vzťahy alebo zdravie, ponúkam vám:

  • Telefonickú KONZULTÁCIU podľa Astrológie deviatich planét, NUMEROLÓGIE a PSYCHOSOMATIKY – môžete si objednať TU
  • Komplexný OSOBNÝ, PARTNERSKÝ alebo RODINNÝ ROZBOR podľa Astrológie deviatich planét, NUMEROLÓGIE a PSYCHOSOMATIKY  – môžete si objednať TU

Ak to chcete rozlúskať SAMI, pripravila som pre vás eBooky:

  • Spoznaj svoju energiu – ZADARMO si stiahnite TU
  • Ako ZHARMONIZOVAŤ svoje vzťahy podľa A9P – pozrite si TU
  • Spoznajte TAJOMSTVO a SILU Liečebných kódov a UZDRAVTE svoj ŽIVOT – pozrite si TU
  • Vypínač STRESU a BOLESTI – pozrite si TU

S láskou ♥ Jarka

Jarmila Rosinová
Ak si potrebujete oddýchnuť, načerpať nové sily alebo nájsť cestu k sebe, tak ste na správnom mieste. ♥ S radosťou Vám pomôžem a nasmerujem Vás v oblasti sebapoznania a prírodného sebauzdravovania. ♥ Stiahnite si ZDARMA inšpirácie do nového ŽIVOTAO mne si môžete prečítať TUMoje služby pre VÁS nájdete TU ♥ Teším sa na Vás, na Vaše životné príbehy, rada poradím a pomôžem ♥ S láskou ♥ Jarka
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.